Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
Wynajmij biuro od 2 zł
12 kwietnia 2022

Jak wyśpiewać sukces?

Jak wyśpiewać sukces?
fot. I LO Jastrzębie

W piątek 8 kwietnia 2022 roku w Raciborskim Centrum Kultury odbył się koncert laureatów VIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej.  Pierwsze miejsce zajęła Anna Janulek, uczennica I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Jastrzębiu-Zdroju.

Do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej napłynęło 89 zgłoszeń spośród których, Jury wyłoniło 14 piosenek, które zostały zaprezentowane w koncercie finałowym.

Jastrzębie-Zdrój reprezentowała Ania Janulek, uczennica I LO, przygotowana przez Panią Joannę Stachoń – nauczyciela języka hiszpańskiego. Ania wykonała utwór kolumbijskiego wokalisty Sebastiana Yatry pod tytułem „Adiós”.

Jury podczas oceny uczestników brało pod uwagę kryteria językowe: słownictwo, poziom językowy, wymowę, poprawność gramatyczną oraz muzyczne: dobór repertuaru, rozumienie treści utworu i jego interpretację, choreografię i dykcję, a także wyraz estetyczno-artystyczny.

Konkurs został zorganizowany już po raz ósmy przez Panią Joannę Opielę, nauczyciela II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu.

Patronat honorowy nad konkursem objęły następujące instytucje: Ambasada Królestwa Hiszpanii Biuro Radcy ds. Edukacji, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Instytut Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego. Do współpracy w jury zasiedli rodzimi użytkownicy języka hiszpańskiego jak również specjaliści ze świata muzyki. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW z nagrodą w prestiżowym konkursie JSW z nagrodą w prestiżowym konkursie

Jastrzębie najlepiej zaplanowanym miastem Jastrzębie najlepiej zaplanowanym miastem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Zadowolony12.04.2022 10:17

Gratulacje!!!