Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
Wynajmij biuro od 2 zł
25 kwietnia 2022

Nie żyją kolejni dwaj górnicy z Zofiówki

Nie żyją kolejni dwaj górnicy z Zofiówki
fot. Andrzej Klocek

Ratownicy odnaleźli kolejnych dwóch górników uwięzionych w kopalni Zofiówka. Obaj nie żyją. Trwają poszukiwania jeszcze czterech pracowników.

- 156 metrów od czoła przodka ratownicy odnaleźli kolejnych dwóch górników, z którymi stracono kontakt podczas wstrząsu do którego doszło w sobotę rano. Po przetransportowaniu górników do bazy ratowniczej, obecny w niej lekarz stwierdził zgon obu pracowników - informuje JSW.

Bilans wstrząsu w kopalni wzrósł do 6 ofiar śmiertelnych. Nadal trwa akcja ratunkowa. Poszukiwanych jest jeszcze 4 górników. Ciągle trwają również prace związane z odtworzenie wentylacji. Do czoła przodka pozostało ratownikom około 85 metrów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

71-latek potrącony na pasach 71-latek potrącony na pasach

Rekordowe wyniki JSW. Zysk na poziomie 1,85 mld zł Rekordowe wyniki JSW. Zysk na poziomie 1,85 mld zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Żona 25.04.2022 21:54

Proszę jaka kultura dziś nikt nie liczy górnikom ile zarabiają i że im się nie należy 14, węgiel, Barbórka. Dziś zapadla glucha cisza bo właśnie widać jak szybko można stracić życie gdy jest się górnikiem. Dziś wszyscy współczujemy tym rodzinom wdowom, dzieciom które będą wychowywać się bez ojców matka które pochwaja swoich synów. Wiele branż ma wiele różnych dodatków tylko nikt o tym nie mówi zazwyczaj liczy się właśnie górnikom. Mam nadzieję że jest wam dziś wszystkim wstyd.

Gość 25.04.2022 17:08

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie