Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
Wesele w Dąbrówce
5 maja 2022

Górnicy z Pniówka wracają do zdrowia

Górnicy z Pniówka wracają do zdrowia
fot. JSW / Dawid Lach

Górnicy poszkodowani w wypadku w kopalni Pniówek wracają do zdrowia. Część z nich opuściła już siemianowicki szpital. W lecznicy pozostaje jeszcze 10 pracowników JSW. 

Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, a jeden został wypisany w poniedziałek. Pacjenci zakończyli terapię w komorze hiperbarycznej i są już w domach. 

W siemianowickim szpitalu pozostaje 10 pracowników JSW S.A.

- Górnicy, którzy pozostają w naszym szpitalu, są leczeni na wiele sposobów. To m.in. czyszczenie ran, zabiegi chirurgiczne, przeszczepy skóry i owodni. Prowadzimy  również hodowlę komórek skóry dla naszych pacjentów i podajemy im krople osoczowe do oczu – informuje Wojciech Smętek z Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich im. dra Stanisława Sakiela. 

Placówka zajmuje się leczeniem urazów oparzeniowych i ran przewlekłych od 24 lat. Funkcjonują tu 4 specjalistyczne oddziały, a także Pracownia Hiperbarii Tlenowej, Bank Tkanek oraz Zakład Leczenia Ran Przewlekłych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W kopalniach nieprawidłowo pracują urządzenia W kopalniach nieprawidłowo pracują urządzenia

Trwają przesłuchania w sprawie wypadku w kopalni Trwają przesłuchania w sprawie wypadku w kopalni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gór nick05.05.2022 19:40

Wszyscy ktorzy pracowali na feralnej ścianie w kopalni Pniówek wiedzieli co bylo przyczyną.

Tomtom05.05.2022 18:23

A co z pacjentem ze szpitala z Sosnowca

Gośća05.05.2022 7:57

Trzymamy za was kciuki szybkiego powrotu do zdrowia

Pies Baskerville ów05.05.2022 6:17

Szybkiego powrotu do pełnego zdrowia ....
Komisja Krajowa WZZ "Sierpień 80" skierowała pismo do Jacka Sasina, wicepremiera i ministra aktywów państwowych, w którym informuje, że do związku zgłaszają się osoby gotowe mówić o szeregu popełnionych błędów i nieprawidłowościach, jakie miały miejsce zarówno przed samymi tragicznymi wydarzeniami w kopalniach Pniówek i Zofiówka, jak również podczas akcji ratunkowych. W tym samym liście, Bogusław Ziętek, przewodniczący WZZ "Sierpień 80", apeluje o gwarancje bezpieczeństwa dla górników, którzy chcą opowiedzieć "jak było".