Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
Wesele w Dąbrówce
9 maja 2022

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Parku Zdrojowym

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Parku Zdrojowym
fot. jastrzebieonline.pl

Jak co roku, w maju, w Parku Zdrojowym organizowany jest Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Jest to wielka, plenerowa impreza, podczas której wiele się dzieje. Koordynatorem  przedsięwzięcia było Przedszkole Specjalne Małych Bohaterów.

Osoby Niepełnosprawne mają swoje pasje, zainteresowania po prostu godność. Warto o tym pamiętać przez cały rok. Jednak Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych, który od lat organizowany jest w Parku Zdrojowym, zwraca uwagę wszystkich na tą część społeczeństwa.

W niedzielę w parku wiele się działo. Organizatorzy, czyli wszelkie instytucje, na co dzień zajmujące się mieszkańcami niepełnosprawnymi zadbali o to, aby nikt się nie nudził.

Tak więc nie zabrakło chętnych do pokonania toru przeszkód na wózkach inwalidzkich, gry w warcaby i szachy dla osób niewidomych, doświadczeń z wodą, czy wykonania ozdobnych bransoletek i makram. Duże zainteresowanie wzbudzało minii zoo, konie, pokaz motorów oraz służb mundurowych.

Ale nie tylko na zabawę był czas podczas tego wyjątkowego dnia. W Domu Zdrojowym prezentowano najnowsze metody i sprzęt do prowadzenia terapii z dziećmi i dorosłymi, jak na przykład: Tomatis, biofeedback, neuroforma, tobi, topaz, ortezy dunag, elektroniczna maszyna Brayla, ozoboty i wiele innych.

Na imprezę przybyli nie tylko wychowankowie różnych placówek zajmujących się dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, ale też pozostali mieszkańcy.

Wśród organizatorów należy wymienić: Przedszkole Specjalne Małych Bohaterów, Zespół Szkół Nr 9 Specjalnych im. dr. Mikołaja Witczaka, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 im. ks. prof. Józefa Tischnera,  Przedszkole nr12 z Oddziałem Integracyjnym, Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 5 im. Władysława Broniewskiego, Zespół Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Plac przy Parku Zdrojowym nabiera kształtów Plac przy Parku Zdrojowym nabiera kształtów

Łazienki III w Parku Zdrojowym latem zaczną działalność Łazienki III w Parku Zdrojowym latem zaczną działalność

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Pies Barona Munchhausena09.05.2022 12:04

Co urzędnicy myślą o niepełnosprawności widać na ulicach, gdzie masa barier.
Own guzik ma dla niepełnosprawnych.

Pies Barona Munchhausena09.05.2022 10:32

Codzienność.