Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
14 maja 2022

Ekskluzywna pokrywka na papierosy. Krótko o wynalezieniu papierośnicy

Ekskluzywna pokrywka na papierosy. Krótko o wynalezieniu papierośnicy
fot. materiały prasowe

Aby mówić o papierośnicach, należy zacząć od tego, co najczęściej przetrzymują – papierosy. Masowa produkcja znanych nam współcześnie papierosów datowana jest na lata 80. XIX wieku. Jednak ludzie palący mieli jedno zastrzeżenie co do samego użytkowania tytoniu – niezwykle delikatny, szybko mógł ulec zniszczeniom schowany po kieszeniach spodni czy płaszczy. Warto wiedzieć, że rozsypany tytoń źle wpływa na ubrania, zostawiając na nich zapach, który dla wielu osób jest odrzucający. Z potrzeby ludzkiej powstały więc papierośnice – do dziś będąc elementem stylowym i jednocześnie funkcjonalnym.

Zalety posiadania papierośnicy. Niestraszne zniszczenie ani przykry zapach!

Czym w zasadzie jest papierośnica? Najprostszą definicją jest scharakteryzowanie jej jako pudełko na papierosy, które mieści ich około 20 sztuk. Wyróżnia się kilka rodzajów papierośnic, ze względu na materiał, z którego są one wykonane. Współcześnie największym powodzeniem cieszą się papierośnice skórzane i metalowe. Cechują się one znakomitym designem i najlepszą jakością. Wytrzymałe na ewentualne wzloty i upadki, świetnie spełniają swoją funkcję – trzymając papierosy w pudełku ochronnym tego typu, nie musisz martwić się tym, że ulegną one zniszczeniu. W dzisiejszych czasach funkcja papierośnic uległa transformacji – wiele osób wykorzystuje je w celu przechowywania małych dokumentów, takich jak karty kredytowe lub papierowych pieniędzy. Zastosowanie ma więc uniwersalne, co czyni ją klasycznym przykładem przydatnego prezentu.

Dla kogo papierośnica? Pomysł na prezent wszech czasów

Papierośnica, jak sama nazwa już wskazuje, idealna jest dla osób palących. Chociaż wcześniej z tego udogodnienia korzystali zwykle mężczyźni, obecnie produkuje się uniwersalne pudełeczka, będące świetnym prezentem także dla kobiet. W dodatku tego typu prezent jest niezwykle szykowny; dzięki czemu nadaje się na dodatek dla osób ceniących sobie elegancję i szyk. Przedmiot ten uznawany jest za o wiele bardziej ekologiczny niż standardowe opakowania dostępne w każdym sklepie – korzystając z papierośnicy przyczyniasz się do zmniejszenia produkcji śmieci. Można więc stwierdzić, że prezent jest dodatkowo ekologiczny – materiały, które służą do produkcji opisanych pojemniczków na papierosy są wysokiej jakości, przez co mamy pewność, że przedmiot będzie służyć nam latami. Papierośnica to świetny wybór dla tych, którzy poszukują czegoś, co będzie świetnie pasowało do ich stylizacji, tym samym znakomicie pełniąc swoją najważniejszą funkcję – ochronę dla papierosów. Wiele sklepów, takich jak na przykład Murrano, oferuje również możliwość wygrawerowania inicjałów właściciela na przedmiocie, czyniąc go o wiele bardziej osobistym i wręcz kultowym. Wiele słynnych osób posiadało własne, odpowiednio oznakowane, papierośnice – możesz być jedną z nich lub uczynić takową bliską ci osobę!

Materiał Partnera

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjanci namierzyli 900 lewych paczek papierosów Policjanci namierzyli 900 lewych paczek papierosów

Nielegalne papierosy i tytoń zarekwirowane Nielegalne papierosy i tytoń zarekwirowane

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!