Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°18°
BS Kredyt bez gwiazdek
27 maja 2022

JSW prowadzi odpowiedzialny biznes

JSW prowadzi odpowiedzialny biznes
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa została zaliczona do grona firm, które mogą poszczyć się odpowiedzialnym biznesem, a dokładnie 10. praktykami godnymi naśladowania.

Jak informuje JSW, wśród dobrych praktyk Grupy JSW znalazły się: wirtualne szkolenia dla mieszkańców z pomocy przedmedycznej realizowane przez JSW Szkolenie i Górnictwo, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, która powstała w oparciu o wspólną wizję JSW oraz klubu siatkarskiego Jastrzębski Węgiel, zakładającą nowatorską działalność na rzecz rozwoju sportu w regionie,  projekt JSW Dzieciom skierowany do najpotrzebniejszych dzieci z terenów, na których JSW prowadzi działalność,  dwa projekty realizowane przez spółkę JSW IT Systems - na rzecz Akademii Czystej Produkcji ograniczający zużycie zasobów oraz  system do rejestrowania badań i powiadamiania w czasie globalnej pandemii (SMS-sender oraz Covtest).

Grupa JSW została również doceniona za innowacyjne projekty na rzecz bezpieczeństwa: w Jastrzębskich Zakładach Remontowych powstał nowatorski przenośnik zgrzebłowy ratowniczy PRJZR-400 oraz na rzecz ekologii: należące do JSW SA Jastrzębskie Zakłady Remontowe uzyskały zgodę na wytwarzanie energii elektrycznej z instalacji fotowoltaiki o mocy 671 kW, zlokalizowanej w Suszcu, na terenach, gdzie jeszcze niedawno funkcjonowała kopalnia Krupiński.

W Raporcie znalazły się również inne projekty realizowane przez JZR: pracownicy JZR  wraz z przedstawicielami Centrum Badawczo-Rozwojowego KGHM Cuprum oraz Politechniki Poznańskiej uczestniczyli w ramach projektu THING w testach przemysłowych robota autonomicznego.

Doceniono także projekt pn. Górnicza Aktywizacja Zawodowa. To wspólne przedsięwzięcie  JSW Szkolenie i Górnictwo oraz AGH w Krakowie. Głównym celem ekspertów opracowujących i wdrażających projekt była szeroko zakrojona kampania aktywizująca. Jako dobra praktyka w GK JSW wymieniono także nowoczesną pracownię VR, w której odbywają się szkolenia i warsztaty na szesnastu przygotowanych do tego stanowiskach pracy, głównie o charakterze testowym.

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W 20. edycji zaprezentowano 1677 działań podjętych przez 283 firmy. Analiza zgłoszonych inicjatyw pokazuje m.in. rosnące oczekiwania społeczne wobec odpowiedzialności biznesu za wpływ na otoczenie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zwolnienie dyscyplinarne powodem protestu związkowców? Zwolnienie dyscyplinarne powodem protestu związkowców?

Związkowcy będą protestować przed siedzibą  JSW Związkowcy będą protestować przed siedzibą JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Spawacz z wozowni29.05.2022 17:52

Nie wiem czy walenie w palnik w pracy od rana do południa jest praktyką godną do naśladowania ale to już każdego indywidualnego pracownika opinia i wątroba.

Lump28.05.2022 16:13

Bydzie prymia ?

Gość28.05.2022 11:30

Działacze związkowi doszli już do siebie po zjeździe w Zakopanem? Uzupełnili mikrelementy? Nawet górale byli pełni podziwu dla ich możliwości pochłaniania płynów.

Lysy28.05.2022 10:48

Dajcie sprzęty na ścianę.. zakrętaki hydrauliczne wysokociśnieniowe... Nowe piły wysokociśnieniowe, i grzechotki do kręcenia. Sami mamy kupować Owy sprzęt ?

Ryl28.05.2022 2:53

Kiedy płaco?

Gość27.05.2022 9:39

Najbardziej godną praktyką jest wspieranie rodzin, swoich rodzin.

Nes27.05.2022 9:28

Buahhahaaa. Włączasz z rana neta, a tu taka zwała. Odpowiedzialny biznes
????????????????????????

Pies Barona Munchhausena27.05.2022 9:13

Zlikwidować te fabryki smrodu.

Mordimer Madderdin27.05.2022 7:33

Ej, ale serio... te ostatnie artykuły o JSW są sponsorowane, że się taki lukier leje?

Herman27.05.2022 7:11

Nr.1 Mobbing,nr.2 Znajomości nr.3....

To jest dobre rozwiązanie 27.05.2022 7:01

Prezes WUG: Będę przekonywał członka komisji do sprawy Zofiówki, aby zrezygnował z jej prac.Profesor Nikodem Szlązak to wybitny specjalista i nie ma powodów, aby wątpić w jego obiektywizm. Będę go jednak przekonywał, aby zrezygnował z członkostwa w komisji wyjaśniającej przyczyny katastrofy w kopalni Zofiówka - zapowiada Adam Mirek, prezes WUG.

Brajan27.05.2022 6:55

Jsw płacić premio i precz z hejterami i hejterkami oczerniającymi braci górników Bie sprzedawać takim węgla i odcinać im prąd .