Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
Sklep Medicanna
30 maja 2022

57-latka została oszukana na 4 tys. zł

57-latka została oszukana na 4 tys. zł
fot. pixabay

Internetowi oszuści nie dają za wygraną i ciągle starają się kogoś oszukać. Tym razem ich ofiara padła 57-letnia jastrzębianka. Kobieta straciła 4 tys. zł. 

Do jastrzębskich śledczych zgłosiła się 57-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju. Poinformowała o fakcie oszustwa związanego z wyłudzeniem danych konta bankowego, a następnie kradzieżą pieniędzy zgromadzonych na koncie. Została w ten sposób pozbawiona kwoty  4 tys. zł.

Kobieta oferowała przedmiot na jednej z aukcji internetowych. Odezwał się do niej potencjalny kupujący, który przesłał jej link z potwierdzeniem zapłaty za towar. Jest to pułapka zastawiona na sprzedającego, który klika w łącze, następnie podaje dane swojej karty bankomatowej lub dane do logowania do bankowości elektronicznej. Na to tylko czekają przestępcy, którzy bardzo szybko są w stanie wyczyścić konto potencjalnej ofiary.

Policja przestrzega, aby w żadnym wypadku nie klikać w podesłane linki, a już tym bardziej nie podawać swoich danych dotyczących karty bankomatowej czy haseł, loginów.

- Jeśli zostaliście Państwo pokrzywdzeni w wyniku takiego ataku, prosimy o niezwłoczne złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa Policji oraz skontaktowanie się z bankiem. Jeśli posiadacie Państwo relacje biznesowe w kilku bankach, warto poinformować wszystkie o zdarzeniu – przestrzega asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Do Hukiem30.05.2022 22:12

I co z tego że to jest CVV a nie jak omyłkowo napisałem svv bez sprawdzenia bo to jest najmniej istotne? Taki jesteś geniusz nieomylny i rżysz przez to jak koń?

Hukiem 30.05.2022 19:21

Kod svv hahha

do Herman 30.05.2022 16:02

Na jakiej podstawie podajesz komuś nr.karty i kod svv? Przecież to ta oferma wystawiła przedmiot na sprzedaż a nie kupowała przez internet to nie wiem jak trzeba być cofnietym w rozwoju żeby ot tak sobie podawać komuś bez podstaw nr karty i kod svv?

Herman30.05.2022 11:18

Wystarczy podać nr.karty i kod svv z tyłu karty i jesteś goły i wesoły...

Gość30.05.2022 9:20

Nie rozumiem , przecież żeby wykonać jakikolwiek przelew trzeba potwierdzić to kodem wysłanym sms-em na telefon właściciela konta więc jak ci przestępcy czyszczą te konta i po kiego grzyba są te zabezpieczenia sms-owe? Może mnie ktoś oświecić?

Pies Barona Munchhausena30.05.2022 9:19

Codzienność

kropeczka30.05.2022 5:36

W niektórych sieciach handlowych na terenie miasta tez oszukują inna cena na stoisku inna na czytniku inna przy kasie ktoś mógłby z tym zriobic porządek .