Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
Wesele w Dąbrówce
3 czerwca 2022

Pijany rowerzysta dostał 2,5 tys. zł mandatu

Pijany rowerzysta dostał  2,5 tys. zł mandatu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Rowerzysta mający ponad promil alkoholu w organizmie został zatrzymany do kontroli drogowej. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Zachowanie rowerzysty, jadącego ulicą Cichą, wzbudziło podejrzenia patrolu ruchu drogowego, który postanowił poddać go kontroli. Jak się okazało 62-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi nie byli pobłażliwi i ukarali go mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł.

- Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu. Za jazdę rowerem po spożyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) grozi mandat w wysokości 1000 zł. Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), wówczas mandat wynosi 2500 zł - podkreśla asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Dobry03.06.2022 12:26

Powinni go ukamienować ,widziałem policjanta jak ledwo z auta wychodził tylko że nie jestem konfidentem ma pracę bo by popłynął

Pies Barona Munchhausena03.06.2022 8:47

Codzienność