Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
7 czerwca 2022

Jechał motorowerem mając prawie 3 promile alkoholu

Jechał motorowerem mając prawie 3 promile alkoholu
fot. KMP Jastrzębie

Patrol ruchu drogowego zatrzymał 42-letniego mężczyznę jadącego na motorowerze. Jak się okazało mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Pijany motorowerzysta został zatrzymany przez mundurowych na ulicy Mikołaja Reja, w sołectwie Szeroka. Badanie wykazało u niego 2,80 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

- Z kontroli została sporządzona stosowna dokumentacja, a mężczyzna niebawem odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Pośpiech i nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

- Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich. Korzystając z niej mamy swoje prawa, jak też obowiązki, których należy przestrzegać. Jednym z takich obowiązków jest zachowanie trzeźwości za kierownicą. Wszystko po to, aby każdy uczestnik ruchu drogowego bezpiecznie dotarł do celu - przestrzega policjantka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Pies Barona Munchhausena07.06.2022 11:27

Codzienność.

Pies Barona Munchhausena07.06.2022 8:40

Codzienność

Pies Barona Munchhausena07.06.2022 8:26

Codziennosc.