Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
9 czerwca 2022

Sala koncertowa najlepsza w plebiscycie internautów

Sala koncertowa najlepsza w plebiscycie internautów
fot. UM Jastrzębie

Nagrody Architektoniczne „Polityki” zostały przyznane. Sala koncertowa jastrzębskiej szkoły muzycznej znalazła się wśród pięciu najlepszych realizacji z całego kraju i zwyciężyła w głosowaniu internautów. 

Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej i i II stopnia im. prof. Józefa Świdra w Jastrzębiu-Zdroju zdobyła uznanie internautów, zwyciężając w plebiscycie internetowym. Zaprojektowana przez SLAS Architekci sala otrzymała ponad połowę wszystkich głosów.

Nagrodę główną za Najlepszą Architektoniczną Realizację Roku 2021 otrzymała pracownia JEMS Architekci za projekt Browarów Warszawskich. Jastrzębski obiekt znalazł się w ścisłym finale pięciu najlepszych realizacji architektonicznych.

- Sukcesem była dla nas już sama nominacja do nagrody. Nasza sala koncertowa znalazła się wśród pięciu najlepszych realizacji z całego kraju – to ogromne wyróżnienie. To właśnie ją internauci uznali za najbardziej zasługującą na uznanie, i ja się z tą opinią zgadzam. Dziękuję wszystkim za oddane głosy - komentuje prezydent Anna Hetman.

Sama „Polityka” zwraca uwagę na połączenie prostej, minimalistycznej bryły i niebanalnej elewacji. Widownia sali koncertowej mieści 362 osoby. Jej budowa kosztowała 20 milionów złotych (z tego aż 16 pozyskano z funduszy unijnych).

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska sala koncertowa otrzymała kolejną nagrodę Jastrzębska sala koncertowa otrzymała kolejną nagrodę

Głosuj na jastrzębską salę koncertową Głosuj na jastrzębską salę koncertową

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
A na OWN?09.06.2022 15:36

A na OWN jak był syf tak jest.
Staw zagnojony i zaniedbany,siedlisko komarów i restauracyjka w stanie ruiny.
A teraz zabiera się za wycinkę 32 drzew .

Pies Barona Munchhausena09.06.2022 14:47

Sala z jedną z najlepszych akustyk w kraju.
Byłem i SŁYSZAŁEM.

olo09.06.2022 13:17

Puszka po śledziach może i akustyka dobra ale wygląd jak ufo

Anka Pisanka09.06.2022 12:15

A Zenek Martyniuk? Kiedy nam tam zagra uroczy Zenek?

Sjz09.06.2022 9:53

Nagroda internautów napędzona przez zachęty urzędników. Lokalni dostali gigantyczne lustro nijak nie pasujące do okolicznej zabudowy. Przy okazji iloma miejscami parkingowymi dysponuje ta inwestycja? Rozumiem że Goście i wykonawcy będą parkować na dziurawym placu przy parku? Oh wait, tam już jest wybetonowany kolejny genialny pomysł..

Hipokryzja09.06.2022 9:07

Sala jest faktycznie intersująca i świetnie zaprojektowana, z b. dobrą akustyką. Tylko to miejsce, którym ją zbudowano...

Pies Barona Munchhausena09.06.2022 8:47

Najlepszy jest parking przy tej sali.

Agnieszka09.06.2022 8:42

Najwspanialszy koncert na jakim byłam, to w zeszły weekend w sali koncertowej, gdzie zagrała Aga Zaryan. Sala wypelniona do ostatniego miejsca, wszyscy obecni goscie zachwyceni salą i samym koncertem.
Prosimy o wiecej tak cudownych przeżyć.

seboc09.06.2022 8:22

Wspaniałe koncerty są tam organizowane i zawsze sala jest pełna.