Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
Sklep Medicanna
30 czerwca 2022

Budowa ronda na ul. Ranoszka zakończona

Budowa ronda na ul. Ranoszka zakończona
fot. UM Jastrzębie

Od dzisiaj,  czyli czwartku na ulicę Ranoszka powraca ruch autobusowy. Budowa ronda łączącego ul. Armii Krajowej i Ranoszka została zakończona. Zostanie uruchomiony także nowy przystanek autobusowy.

W miejsce 6-wlotowego skrzyżowania powstało duże, bezpieczne rondo. Wykonane zostały również chodniki, oświetlenie i odwodnienia. Miasto zdobyło na tę inwestycję 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Teraz, gdy inwestycja dobiega końca, rondo stanie się w pełni dostępne dla ruchu autobusowego. Od czwartku do swego dawnego przebiegu powrócą linie C12, C14, M10 i W09 - do ich obsługi ponownie włączony zostanie przystanek "Armii Krajowej - Ranoszka".

Wraz z otwarciem dla ruchu autobusowego ulicy Armii Krajowej, uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy. Pozwoli on mieszkańcom osiedla Złote Łany na łatwiejszą komunikację z centrum miasta.

- O postawienie tego przystanku wnioskowali sami mieszkańcy. Bardzo się cieszę, że budując nowe rondo, mogliśmy wyjść im naprzeciw i uruchomić również przystanek autobusowy - powiedziała prezydent Anna Hetman.

Na przystanku na ulicy Wiejskiej będą zatrzymywały się autobusy linii M10. W dni robocze będą one wykonywały 34 kursy (po 17 w stronę Szotkowic), w sobotę 26 kursów, a w niedziele - 24. Tym samym linia M10 przestanie obsługiwać przystanek "Ranoszka - Komuny Paryskiej".

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nawierzchnię ronda wymieniono w ekspresowym tempie Nawierzchnię ronda wymieniono w ekspresowym tempie

Kardynał Wyszyński został patronem ronda Kardynał Wyszyński został patronem ronda

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Arek30.06.2022 21:55

Autobus waży ok 15 ton kilkadziesiąt razy po tej uliczce i za dwa miesiące do remontu ta drogą nie jest przygotowana na taki ciężar czy ktoś to przemyślal czy na lapucapu bo wybory idą

.....30.06.2022 17:48

do tego ze wyszunskiego jest za waska na ruch autobusy to jedno. a po drugie... ktos kto pod tym sie podpisal, powinien.... karnie powinien stac na skrzyzowaniu wyszynskiego/k. paryskiej i probowac wyjezdzac kiedy autobus bedzie probowal tam wjechac :) te skrzyzowanie wogole sie nie nadaje dla autobusow :) ktos wzial w łapę.. ktos to klepnal.. i wszystko sie zgadza.. tylko nie dla uzytkownikow tych drog.

.....30.06.2022 17:44

co za idi.... podpisal sie pod tym projektem.. przeciez ulica wyszynskiego ktora ten autobus bedzie jezdzil kompletnie do tego sie nie nadaje. jest za waska, do tego po pol roku bedzie wygaldac jak drogi na ukrainie

Moszczyniok30.06.2022 11:18

Haha! Czego jeszcze prezydentka nie obieca, żeby mieć głosy w wyborach? Moszczenice zawsze miała w głębokim poważaniu, jak zresztą inne sołectwa, ale Moszczenice w szczególności. Teraz nowe hasło wyborcze- "przystanek pod każdym domem"... Co to za absurd?! Większego, oprócz tego deptaka na 1 Maja, nie wymyśliła.

Pies Barona Munchhausena30.06.2022 11:18

Codzienność.

Arek30.06.2022 10:26

Następny kretyński pomysł z tym przystankiem na wiejskiej jak przebudowa ul 1 mają puszczenie autobusów przez ul ofiar faszyzmu też wąsko i stoją auta masakra

Arek30.06.2022 10:20

Wiejska przecież tam jest wąsko na autobus i samochód będą cyrki ktoś ma rozum niewtym miejscu

ccc30.06.2022 8:36

Co budują przy tym rondzie?

Kretynizm30.06.2022 8:13

Co?! To jakiś żart? Autobusy puszczą przez Wiejską?! No chyba ich poj...ło! Po co? Żeby Wiejscy mieli przystanki pod blokami i nie musieli przejść kawałek na przystanek? Chyba po to, żeby w wyborach zagłosowali w podziękowaniu za ten "luksus".
Skoro tak, to Wielkopolska, Zielona, Turystyczna i wiele innych ulic, też chce mieć przystanku pod blokami.

Mordimer Madderdin30.06.2022 7:38

Ale, że jak... już? nie no, co tak szybko? z czego teraz mamy szydzić?