Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°20°
Sklep Medicanna
1 sierpnia 2022

Druga połowa wakacji bardzo upalna. Czy padnie rekord ciepła?

Druga połowa wakacji bardzo upalna. Czy padnie rekord ciepła?Od środy należy się przygotować na powrót upałów
fot. archiwum

Po deszczowej i chłodniejszej końcówce lipca, sierpień rozpocznie się wyższymi temperaturami, by już w połowie pierwszego tygodnia osiągnąć wartości ponad 30 stopni Celsjusza. Cały miesiąc ma być ciepły i pogodny, jednak pojawiające się bardzo wysokie temperatury będą powodować gwałtowne zjawiska, jak burze i nawałnice.

Sierpień będzie upalny, już w pierwszych dniach. Niewykluczone rekordy temperatur

Synoptycy przewidują, że na zachodzie kraju już w poniedziałek termometry mogą pokazać 30°C.

We wtorek jeszcze okresami przelotny deszcz, ciepło, od 25°C do 29°C.

Natomiast od środy należy się przygotować na powrót upałów. Szczególnie ciepło na zachodzie, południu i w centrum kraju, powyżej 30°C, lokalnie nawet około 35°C.

Prognozowane wysokie temperatury z pewnością cieszą miłośników upalnego lata. Nie są jednak korzystne dla osób starszych, dzieci i osób z chorobami przewlekłymi.

Zapowiadane upały nie wpływają pozytywnie na sytuację hydrologiczną, jak przekazuje IMGW, już możemy mówić o intensyfikacji rozwoju wszystkich faz suszy. A sytuacja w następnych dniach i tygodniach będzie się pogarszać. Nie poprawiają jej krótkotrwałe intensywne opady deszczu, które stanowią zagrożenie występowania lokalnych podtopień.


- W sierpniu średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020 - przewiduje IMGW. Z kolei pogoda we wrześniu ma stanowić przedłużenie lata, ciepło, ale bez gwałtownych burz.
 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sezon ogórkowy Sezon ogórkowy

Jastrzębski stadion wodny. Gdzie kiedyś chłodzili się w upały? [ZDJĘCIA ARCHIWALNE] Jastrzębski stadion wodny. Gdzie kiedyś chłodzili się w upały? [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Teodir02.08.2022 7:11

A mówiła ze nie będzie kosić jak będą upały a i tak kosi jestem zawiedziony .

Tylko dla wyszczepionych.02.08.2022 7:04

Nie padnie bo rekordy są dla....

Dyrektor01.08.2022 22:21

Kiedy otwierają MAX-a???
Najlepszy fast food na świecie.