Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
4 sierpnia 2022

Usłyszał zarzut "kradzieży szczególnie zuchwałej"

Usłyszał zarzut "kradzieży szczególnie zuchwałej"
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Taka kwalifikacja czynu oznacza dla mężczyzny wyższy wymiar kary. 29-latek został objęty policyjnym dozorem, o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do kradzieży doszło 24 lipca, przed godziną 9.00, w autobusie komunikacji miejskiej. Kiedy pojazd zatrzymał się na jednym z przystanków, do 74-latki podszedł nieznany jej mężczyzna, który wyrwał jej torebkę z ręki i zbiegł.

Wszystko działo się tak szybko, że nikt w autobusie nie zdążył zareagować. Kobieta udała się w pościg za złodziejem, jednak z uwagi na swój wiek, szybko zgubiła go z oczu. Seniorka straciła m.in. portfel, klucze, pieniądze i kartę do bankomatu.

Wezwany na miejsce patrol policji sporządził rysopis sprawcy, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. W miniony poniedziałek kryminalni zatrzymali zaskoczonego tym faktem 29-letniego jastrzębianina.

W środę mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży. Po przeanalizowaniu sprawy, śledczy zakwalifikowali ją jako kradzież szczególnie zuchwałą, za którą grozi wyższa odpowiedzialność karna. Mężczyźnie grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ledwo stała na nogach. Matka 5-latka była kompletnie pijana Ledwo stała na nogach. Matka 5-latka była kompletnie pijana

Próbował zabić własną matkę. Zadał jej ciosy nożem, kiedy spała Próbował zabić własną matkę. Zadał jej ciosy nożem, kiedy spała

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Jacek 05.08.2022 5:48

Rysopis sporządzili a gdzie nagranie z monitoringu autobusowego

Kris04.08.2022 17:49

Mordę tego bohatera pokażcie

KARA:04.08.2022 13:36

Należy go eliminować ze społeczeństwa na długie lata, które powinien spędzić w obozie pracy.
Nie można tolerować takich pseudo ludzi. Kościelni gwałcą, niszczą i zabijają a teraz pewnie staną w jego obronie. W imię czego.
Pies powinien siedzieć w budzie, zwłaszcza ten ujadający bez sensu.

do paki na 15 lat 04.08.2022 12:49

Wieśniacka fryzura sprzed 25 lat i pysk pokazać złodziej wstrętny do pracy !

Pies Barona Munchhausena04.08.2022 11:44

Codziennosc.