Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
10 czerwca 2011

Jest porozumienie związkowców z zarządem JSW

Jest porozumienie związkowców z zarządem JSW
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Na forum Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, po 4-godzinnych negocjacjach, strona społeczna oraz zarząd JSW osiągnęły porozumienie. Jednym z jego punktów jest zapis o 5,5% podwyżkach płacy zasadniczej.

Zawarte porozumienie jest końcem trwającego sporu zbiorowego. Zadowolenia z jego podpisania nie krył wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, który podjął się mediacji pomiędzy stronami. Jak podkreśliły obie strony, porozumienie zostało zawarte w interesie dobra publicznego.

Podpisane porozumienie, oprócz 5,5 procentowych podwyżek płac, zakłada także zachowanie przez Skarb Państwa kontroli nad upublicznioną JSW. Pracownicy otrzymają także 10-letnie gwarancje zatrudnienia, oraz akcje pracownicze - ok. 317 dla pracownika uprawnionego i ok. 190 dla nieuprawnionego.

Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej solidarności stwierdził, że niektóre elementy podpisanego porozumienia mogą w przyszłości stać się przedmiotem ponownych rozmów. Według niektórych doniesień, w poniedziałek 13 czerwca ma się zebrać Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy, który ma podjąć decyzję o przeprowadzeniu referendum wśród załogi JSW. Referendum, o ile zostanie przeprowadzone, ma zbadać stanowisko pracowników spółki, odnośnie upublicznienia JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

 Duży poziom absencji w JSW i spadek wydobycia Duży poziom absencji w JSW i spadek wydobycia

Pożar w "Zofiówce". Wycofano załogę Pożar w "Zofiówce". Wycofano załogę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
orbijn12.06.2011 10:28

Split znakiem tego że akcje będą sporo warte.A tak poza tym od wtorku będą zapisy na kupno akcji po 5 zł za sztukę.Maksymalnie 70 akcji na twarz.Oczywiście tylko dla pracowników spółki.

górnik11.06.2011 21:55

Podpisaliście a teraz chcecie referendum co za bzdura .

patryk11.06.2011 21:43

po splicie są 10x mniej warte

orbijn11.06.2011 15:04

317 dla pracownika uprawnionego i ok. 190 dla nieuprawnionego?????????????????????????????????