Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
16 czerwca 2011

Można głosować na Lipę Wolności z Szerokiej

Można głosować na Lipę Wolności z Szerokiej
lipa Wolności w Szerokiej / fot. Klub Gaja

Do 30 czerwca można oddawać głosy w konkursie Klubu Gaja na Drzewo Roku. Wśród finałowych 16 drzew, wybranych przez jury Klubu, znalazła się Lipa Wolności z Szerokiej.
 

Drzewo Lipa Wolności związane jest z trzema zrywami wolnościowymi Polaków, posadzone zostało na pamiątkę uczczenia powrotu Górnego Śląska do Macierzy. Obecnie stanowi pomnik pamięci narodowej.

Drzewa zgłaszane były przez lokalne społeczności, urzędy, organizacje, a także osoby indywidualne. Obok szerockiej lipy w konkursie biorą udział również: dąb Chrobry w Białobrzegach, dąb Grot w Dęblinie, dąb Bolesław w Gościnie, buk Anton w Katowicach-Giszowcu, platan w Koźminku, topola Holy w Łodzi, brzoza w Michałowie, wiąz w Poniszowicach, lipa Witula w Przyszowicach, Dąb Goduli w Rudzie Śląskiej, kasztanowiec Franek w Rydzewie, lipa w Stanicy, Jabłoń Miłości we Wrocławiu, Dąb Napoleona w Zaborze, dąb Eliasz w Żytnej.

Głosować można za pośrednictwem strony Klubu Gaja, organizatora plebiscytu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Wiolinki" śpiewały patriotycznie "Wiolinki" śpiewały patriotycznie

Anna Hetman "Menadżerem Innowacji 2017" Anna Hetman "Menadżerem Innowacji 2017"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość02.05.2017 19:21

Lipę dostaje od nas głosy największe i poparcie

wataha16.06.2011 21:52

Głosuję na lipę. Lipa na prezydenta!

gość16.06.2011 13:38

oj tam, oj tam, ładne drzewko

grenadia16.06.2011 12:38

no to lipa................