Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
19 stycznia 2012

Już wkrótce koniec z chodzeniem do UM?

Już wkrótce koniec z chodzeniem do UM?
fot. joelplas / flickr

Już niedługo ruszy w naszym mieście elektroniczny obieg dokumentów i portal, dzięki któremu mieszkańcy Jastrzębia będą mogli załatwić wiele spraw urzędowych przez internet.

Kiedy system ruszy, urzędnicy będą mogli przekazywac sobie dokumenty przez internet. Przyspieszy to nieco pracę urzędów, a mieszkańcy nie będą musieli z każdą sprawą biegać do urzędników. 

- Najważniejsze elementy projektu to uruchomienie w 69 jednostkach miejskich systemu elektronicznego obiegu dokumentów, budowa miejskiej platformy e-usług publicznych zintegrowanych z wdrożonym już systemem SEKAP, wyposażenie w niezbędny sprzęt komputerowy oraz szkolenia i promocja projektu - mówi Grzegorz Szczechowiak, prezes firmy Madkom, jednego z wykonawców systemu.

Najciekawszy z punktu widzenia mieszkańców będzie Miejski Portal e-Usług Publicznych. - Po zarejestrowaniu w systemie obywatel będzie mógł wypełnić elektronicznie, udostępnione przez miasto, formularze służące załatwieniu danej sprawy. Po przyjęciu przez system formularza użytkownik otrzyma potwierdzenie oraz identyfikator sprawy. Identyfikator sprawy umożliwi interesantowi śledzenie statusu sprawy przez przeglądarkę internetową po wcześniejszym zalogowaniu się na swoje konto. Każdy będzie mógł sprawdzić, czy jego wniosek wymaga uzupełnienia o kolejne dokumenty, czy jest na etapie rozpatrzenia, czy może już czeka na niego gotowa decyzja - tłumaczy Grzegorz Szczechowiak.

Do systemu będą podłączone przedszkola, szkoły, komenda miejskiej straży pożarnej i innych jednostkach podległych Urzędowi Miasta.

Kiedy ruszy system?

Od początku grudnia 2011 roku do miejskich jednostek dostarczono: 350 zestawów komputerowych, 74 serwery, 229 urządzeń peryferyjnych, 85 zestawów podpisów elektronicznych. W ramach wdrożenia zostanie przeszkolonych blisko 400 użytkowników systemu.  

Koniec realizacji projektu przewidziano w lutym 2012 roku.

- Elektroniczny obieg dokumentów został już wdrożony w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój. Teraz obejmie on 69 innych jednostek. Przy jego wdrażaniu możemy zatem korzystać z już posiadanych doświadczeń. Znamy mocne i słabe punkty procesu wdrożeniowego - wyjaśnia Urząd Miasta.

Realizowany projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Unia Europejska projekt ten dofinansowuje w 85%. Jego ogólna wartość wynosi 5 884 207,40 zł.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Magistrat rozdaje kalendarze Magistrat rozdaje kalendarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość bez nickaGość bez nicka21.01.2012 17:42

Czy z tego powodu zmniejszy się ilośc urzędasów w UM.

rupek 20.01.2012 3:02

Czytam tylko tytuł i nie czytam nawet artykułu , szkoda czasu , w tym mieście i tak to nie wypali bo to zmaszczą . UM tylko pod to zatrudni kilka nowych darmozjadów .

SU4419.01.2012 19:25

Elektroniczny OBIEG dokumentów, nie obiekt. Korekta się obija, jeśli takowa istnieje...

karol19.01.2012 18:06

I bardzo dobrze to sie nazywa XXI wiek!

e17119.01.2012 17:45

Ciekawe ile powstanie dodatkowych etatkow...