Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
28 maja 2012

Przyznali nagrody w Dniu Działacza Kultury

Przyznali nagrody w Dniu Działacza KulturyZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W piątek 25 maja w Domu Zdrojowym odbył się Dzień Działacza Kultury. Z tej okazji wręczono odznaczenia i wyróżnienia osobom szczególnie zasłużonym dla jastrzębskiej kultury.

Najważniejsze wyróżnienie podczas gali otrzymał Stanisław Sputo, jastrzębski fotograf. Jego zdjęcia wystawiane były w wielu krajach europejskich.

Z rąk radnych sejmiku wojewódzkiego, Anny Hetman i Mariana Jarosza, złotą odznakę za zasługi dla województwa śląskiego otrzymał Miejski Ośrodek Kultury.

Srebrne odznaczenia otrzymali: Iwona Jesionka, Teresa Piech, Halina Tworzydlak, Elżbieta Wojtyna oraz Janusz Jurczak. Te same osoby otrzymały medale Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które wręczał poseł Krzysztof Gadowski. Jak powiedział, nie spodziewał się, że pokryją się one z poprzednimi odznaczeniami. Do tego grona dołączył jeszcze Jakub Moroń, który nie mógł być obecny na gali z powodu zaplanowanego koncertu.

- Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy dzisiaj znaleźli się na tej scenie za kolejny rok ciężkiej wytężonej pracy, za to że jesteście codziennie z nami i za to, że bez was ta kultura w Jastrzębiu wyglądałaby zupełnie inaczej - powiedział Janusz Jurczak, dyrektor MOK.

Kolejne wyróżnienia otrzymali pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wyróżnienia otrzymali również dyrektorzy Janusz Jurczak (MOK), Maria Kucharska (MBP) oraz Zofia Florek (MOSiR), a także Olga Majkowska, naczelnik Wydziału Informacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta.

Elementem rozrywkowym podczas gali był występ zespołu Avocado. To grupa wokalistów znana z udziału w pierwszej edycji programu X-Factor.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do galerii nie tylko na zakupy, również nocą Do galerii nie tylko na zakupy, również nocą

Zamkną jedyne kino w mieście? Zamkną jedyne kino w mieście?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Danio28.05.2012 13:23

No wszystkich nagodzonych rozumie ale co tam robi OLGA MAJKOWSKA?????