Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
20 sierpnia 2012

Kolejne propozycje Biblioteki dla mieszkańców

Kolejne propozycje Biblioteki dla mieszkańców
fot. MBP w Jastrzębiu-Zdroju

Jak co roku w wakacje Biblioteka oferujemy mieszkańcom miasta ciekawe spotkania. Były już m.in. warsztaty rękodzieła artystycznego, zajęcia fitness czy spotkania na temat zdrowego odżywiania. A to jeszcze nie wszystko.

Miejska Biblioteka Publiczna bierze udział w projekcie "RAZEM -

Międzypokoleniowe warsztaty twórcze". To cykliczne trzydniowe spotkania, które odbywają się w każdym tygodniu lipca i sierpnia. Warsztaty rozpoczęte zostały spotkaniem integracyjnym pt. "Poznaj mój świat," podczas którego uczestnicy projektu dyskutowali o konflikcie międzypokoleniowym, jego przyczynach i możliwych sposobach rozwiązania. Pierwsze zajęcia praktyczne - "Twórczość własna" czyli warsztaty rękodzieła artystycznego, przeznaczone były dla wszystkich, którzy chcieli spróbować swoich sił w szydełkowaniu, tworzeniu własnej biżuterii oraz robieniu na drutach. Tydzień później rozpoczęły się warsztaty taneczne "Zumba".W ramach projektu odbywały się także "Metamorfozy bez ograniczeń wiekowych" czyli warsztaty kosmetyczne, które zgromadziły rekordową liczbę uczestniczek zainteresowanych wizażem, makijażem oraz stylizacją. Lipcowe warsztaty zamknęły zajęcia sportowe Fitness.

Sierpniowe warsztaty rozpoczęły warsztaty zdrowego odżywiania "Odchudzanie z happy endem". Wszyscy zainteresowani mogli zgłębić swoja wiedzę dotyczącą dobrych nawyków żywieniowych oraz powiązania problemów zdrowotnych z utrzymaniem prawidłowej wagi. Kolejne wakacyjne warsztaty to zajęcia informatyczne - "Nowoczesne technologie komunikacji". Dzięki nim uczestnicy mogli znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania dotyczące Internetu oraz różnych sposobów wirtualnej komunikacji.

To jednak nie wszystkie warsztaty, które przygotowała Biblioteka. Już 21 sierpnia rusza "Dialog przez sztukę" czyli warsztaty artystyczne, a 28 sierpnia rozpoczynają się warsztaty języka chińskiego "Mur chiński a nie językowy". Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

Realizowany Projekt „RAZEM - międzypokoleniowe warsztaty twórcze" przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju, jest współfinansowany ze środków otrzymanych z Departamentu Pożytku Publicznego w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Okno na Europę" w SP nr 6 "Okno na Europę" w SP nr 6

Odwiedź miasteczko seniora - bezpłatne badania Odwiedź miasteczko seniora - bezpłatne badania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!