Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
22 sierpnia 2012

"Trzeba będzie w mordy walić". Górnicy pikietowali

"Trzeba będzie w mordy walić". Górnicy pikietowaliZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

22 sierpnia pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej pikietowali pod siedzibą spółki. Podczas manifestacji górnicy podpalili kukłę mającą przedstawiać Jarosława Zagórowskiego, prezesa JSW.

- Dzisiaj przyszliśmy zamanifestować w obronie prawa pracy. Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej łamie prawo pracy - mówił Piotr Szereda.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem strajku górnicy z kopalni Jas-Mos przeszli ulicami miasta pod siedzibę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Przed siedzibą JSW zebrało się wiele osób, z różnych związków zawodowych, i nie tylko jastrzębskich kopalń. Górnicy wyrażali swoje niezadowolenie z podwyżki jaką otrzymał prezes JSW. Wykrzykiwali, m.in. "Zagórowski musi odejść". Opowiadali się za zdecydowanym protestem przeciwko decyzjom zarządu. Upominali się także o nowe umowy o prace, które są niekorzystne. Protestujący podpalili też kukłę przedstawiającą prezesa JSW, Jarosława Zagórowskiego.

- Odbiera się te elementy, które wynikają z tradycji Porozumień Jastrzębskich, bo nowym pracownikom już to odebrano w ramach nowych umów o pracę - mówił Sławomiar Kozłowski.

Konflikt dwóch stron dotyczy podwyżek wynagrodzeń oraz umów o pracę dla nowych pracowników. Związkowcy najpierw domagali się 7% podwyżki, ale ostateczną ich propozycją było 4,3%. Zarząd się nie zgodził i zaproponował 2,8%. Spór o niekorzystne umowy dla nowoprzyjmowanych górników, nie został zakończony. JSW nie zamierza zmieniać zapisów w nowych umowach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
cukero25.08.2012 11:27

i taki pieniacz, jak Szereda startował w wyborach na prezydenta miasta... szkoda słów

Do Gość25.08.2012 11:10

A związkowcy to niby lepsi???

Gość24.08.2012 19:39

ZAgorowski to zlodziej i tyle

okutwa!24.08.2012 10:37

Tytuł mówi wszystko o poziomie związkowców którzy nakręcają te protesty. Nie ma się co dziwić, w końcu walczą o umocnienie swojej pozycji kosztem ciemnoty która wierzy we wszystko...
czy górnicy naprawde nie widza że pomiędzy nimi a zarządem jest czarna dziura w postaci związków? Czy którykolwiek szeregowy górnik wie co dzieje sie w związkach i czym się zajmują?
Wierza w sprzedawane im tanie hasła i obietnice...od lat!

~maja23.08.2012 23:11

Jak słucham tych związkowców-pasibrzuchow to mi się rzygać chce. Szkoda tylko że są naiwniacy że im wierzą. A może niech pokażą swoje paski z wypłat to "ciemny" lud przejrzy na oczy? Kto im wierzy że oni walczą o pracowników?

cukero23.08.2012 20:51

Pozbawić związkowców wcześniejszych emerytur.
Myślę, że siedzenie przy biurku nie przypomina pracy na przodku :)

Gość23.08.2012 18:48

gdyby dywidendy dostali po 25 tys to musieli by dostac po ok 4500 tys akcji, malo realne, wiec wloz to miedzy bajki

Pokaż wszystkie opinie (46)