Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
22 sierpnia 2012

"Trzeba będzie w mordy walić". Górnicy pikietowali

"Trzeba będzie w mordy walić". Górnicy pikietowaliZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

22 sierpnia pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej pikietowali pod siedzibą spółki. Podczas manifestacji górnicy podpalili kukłę mającą przedstawiać Jarosława Zagórowskiego, prezesa JSW.

- Dzisiaj przyszliśmy zamanifestować w obronie prawa pracy. Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej łamie prawo pracy - mówił Piotr Szereda.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem strajku górnicy z kopalni Jas-Mos przeszli ulicami miasta pod siedzibę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Przed siedzibą JSW zebrało się wiele osób, z różnych związków zawodowych, i nie tylko jastrzębskich kopalń. Górnicy wyrażali swoje niezadowolenie z podwyżki jaką otrzymał prezes JSW. Wykrzykiwali, m.in. "Zagórowski musi odejść". Opowiadali się za zdecydowanym protestem przeciwko decyzjom zarządu. Upominali się także o nowe umowy o prace, które są niekorzystne. Protestujący podpalili też kukłę przedstawiającą prezesa JSW, Jarosława Zagórowskiego.

- Odbiera się te elementy, które wynikają z tradycji Porozumień Jastrzębskich, bo nowym pracownikom już to odebrano w ramach nowych umów o pracę - mówił Sławomiar Kozłowski.

Konflikt dwóch stron dotyczy podwyżek wynagrodzeń oraz umów o pracę dla nowych pracowników. Związkowcy najpierw domagali się 7% podwyżki, ale ostateczną ich propozycją było 4,3%. Zarząd się nie zgodził i zaproponował 2,8%. Spór o niekorzystne umowy dla nowoprzyjmowanych górników, nie został zakończony. JSW nie zamierza zmieniać zapisów w nowych umowach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
cukero25.08.2012 11:27

i taki pieniacz, jak Szereda startował w wyborach na prezydenta miasta... szkoda słów

Do Gość25.08.2012 11:10

A związkowcy to niby lepsi???

Gość24.08.2012 19:39

ZAgorowski to zlodziej i tyle

okutwa!24.08.2012 10:37

Tytuł mówi wszystko o poziomie związkowców którzy nakręcają te protesty. Nie ma się co dziwić, w końcu walczą o umocnienie swojej pozycji kosztem ciemnoty która wierzy we wszystko...
czy górnicy naprawde nie widza że pomiędzy nimi a zarządem jest czarna dziura w postaci związków? Czy którykolwiek szeregowy górnik wie co dzieje sie w związkach i czym się zajmują?
Wierza w sprzedawane im tanie hasła i obietnice...od lat!

~maja23.08.2012 23:11

Jak słucham tych związkowców-pasibrzuchow to mi się rzygać chce. Szkoda tylko że są naiwniacy że im wierzą. A może niech pokażą swoje paski z wypłat to "ciemny" lud przejrzy na oczy? Kto im wierzy że oni walczą o pracowników?

cukero23.08.2012 20:51

Pozbawić związkowców wcześniejszych emerytur.
Myślę, że siedzenie przy biurku nie przypomina pracy na przodku :)

Gość23.08.2012 18:48

gdyby dywidendy dostali po 25 tys to musieli by dostac po ok 4500 tys akcji, malo realne, wiec wloz to miedzy bajki

Pokaż wszystkie opinie (46)