Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
24 sierpnia 2012

Odcinek DGP miał być już gotowy, będzie w maju?

Odcinek DGP miał być już gotowy, będzie w maju?
fot. sxc.hu

Trzykilometrowy odcinek Drogi Głównej Południowej miał być gotowy do końca sierpnia. Jednak wykonawca robót poprosił władze miasta o przedłużenie prac do końca maja przyszłego roku.

Tymczasem budowa drogi finansowana jest ze środków unijnych i władze Jastrzębia musiały zwrócić się do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach z prośbą o zgodę na przedłużenie prac. Odpowiedź była jednak odmowna. Urząd Marszałkowski zgodził się na przedłużenie prac tylko do końca roku.

Według prezydenta Mariana Janeckiego realne jest, aby prace w tym terminie zostały zakończone. Wszystko zależy od tego jaka będzie pogoda i czy nie stanie się coś nieprzewidzianego.

Kolejnym etapem przy budowie Drogi Głównej Południowej będzie wyłonienie w przetargu wykonawcy kolejnego odcinka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na DGP. Cztery osoby w ranne Wypadek na DGP. Cztery osoby w ranne

Kolejny wypadek na DGP. Ranna pod wpływem Kolejny wypadek na DGP. Ranna pod wpływem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
prawie wysiedlony przez 27.08.2012 21:04

Do ja i ziomal było w planach mosty/kaskady/pasy /slimaki ale na wszystko kasy zabrakł i zostało rondo - (widziałem plany na początku i w trakcie) podejżewam że jakt tak dalej pijdzie to zamiast asfaltu gróntówka zostanie z racji oszczędności

ja27.08.2012 17:23

no fakt, że mogli jakiś wiadukt tam postawić bo rondo w godzinach szczytu będzie zakorkowane

ziomal26.08.2012 23:20

rondo hha będzie jak w Gorzowie sam korek !!!!!!!! masakra szkoda im bylo dac pas do wlaczania albo podkop i ominiecie skrzyżowania rybnickiej ?

ja25.08.2012 13:50

ogólnie asfalt wylali szybciutko, ekrany też w dzień, dwa postawili, prace skupiły się na moście, robili podkop pod wiaduktem, na którym jeżdżą pociągi, oczywiście cała trudność polegała na tym, że kopalnia nigdy by się nie zgodziła na przerwanie ruchu pociągów, sam nie wiem jak oni to zrobili, ale z ziemnego nasypu zrobili most stalowy, teraz zostało im wybrać resztę ziemi spod mostu i poprowadzić tam kolejny odcinek asfaltu, no i teraz rondo na rybnickiej, też nie jest łatwe do wykonania, jak na tak krótki odcinek to pełno przeszkód mają.

Optymista25.08.2012 8:21

Ustalono już termin remontu? Przypuszczam, że będzie to lato 2014 roku.

biały0024.08.2012 23:07

3 kilometry w 3 lata szkoda że w takim tempie nie budowali autostrad ale były by jaja może mój syn dożyje otwarcia całej drogi

oł je24.08.2012 21:50

rozwiązać umowę z wykonawcą i nie zapłacić ani grosza.

Pokaż wszystkie opinie (12)