Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
29 sierpnia 2012

Plan obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej

Plan obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej
fot. UM Jastrzębie

4 września odbędą się uroczystości z okazji 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Hołd bohaterom września 1939 oddadzą kombatanci, służby mundurowe, władze miasta, harcerze oraz młodzież szkolna. 

Obchody rozpoczną się o godzinie 9.00 od złożenia kwiatów pod tablicą żołnierzy września na Bożej Górze Prawej. Następnie o godzinie 9.30 odbędzie się przemarsz trasą od ronda Zdrojowego w kierunku kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza św. Po Mszy św. uczestnicy udadzą się na spotkanie do Domu Zdrojowego.

Ponadto dla upamiętnienia 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września o godzinie 12.00 włączone zostaną syreny alarmowe - dźwięk ciągły, trwający trzy minuty.

Organizatorami tegorocznych obchodów są: Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejskie Jastrzębie-Zdrój oraz Urząd Miasta. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejna grupa otrzyma bezpłatne przejazdy autobusami? Kolejna grupa otrzyma bezpłatne przejazdy autobusami?

Na 55-lecie miasta zaplanowano wiele atrakcji Na 55-lecie miasta zaplanowano wiele atrakcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Mieszkaniec29.08.2012 23:33

To skandal że główne obchody będą odbywały się 4 września. Historii nie można tak sobie zmieniać nasz prezydent dobrze o tym wie bo z zawodu własnie jest nauczycielem historii...

zły29.08.2012 17:49

Syreny alarmowe służą w innym celu. Obecnie ludzie słysząc nic sobie z tego nie robią.