Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
29 sierpnia 2012

Radni PO niezadowoleni z dopłaty do hali

Radni PO niezadowoleni z dopłaty do haliZdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na ostatniej konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej radni wyrazili swoje niezadowolenie z faktu konieczności zapłacenia przez miasto ponad 0,5 mln złotych na halę widowiskowo-sportową. Poruszyli także temat przeciągającej się budowy Drogi Głównej Południowej.

Miasto musi dopłacić za budowę hali 550 tysięcy złotych, bo okazało się, że firma budująca halę wykonała prace, które nie były objęte w umowie, ale były koniecznie do wybudowania obiektu.

- Jest nie do przyjęcia, że hala do tej pory nie jest zapłacona. Funkcjonuje już półtora roku, a okazuje się, że nie zapłacono wykonawcy wszystkich pieniędzy - mówiła Elżbieta Siwiec.

Radni PO są oburzeni, że dopiero w tym momencie dowiedzieli się o problemach z halą. Sprawa ciągnie się od ponad roku, a radni nie mieli do tej pory żadnej wiedzy, że coś jest nie tak. Alina Chojecka, sugerowała, że informacja o dopłacie powinna się znaleźć na którejkolwiek sesji rady miasta w punkcie przemówień prezydenta miasta.

Radni poruszyli również temat Drogi Głównej Południowej. Niedawno wykonawca poprosił o przedłużenie terminu jej ukończenia. Plan optymistyczna zakłada, że inwestycja będzie ukończona do końca tego roku. - Nie wyobrażam sobie, że inwestycja zostanie skończona do końca roku. Chyba, że do 31 grudnia będzie trwało lato - powiedziała Alina Chojecka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
memer01.09.2012 11:38

Mam wrażenie, że te wszystkie niedopięcia, etc, dałoby się załatwić w góra tydzień! Sprawdzić (o ile jest co), zapłacić i raz jeszcze sprawdzić czy jest ok. W końcu miasto ma rezerwy budżetowe. Szkoda czasu, Państwo Radni na niepotrzebną gadkę, a chyba dodatkowe 5 minut na kolejnej sesji rady miasta nikogo nie zamęczy???

Paweł01.09.2012 8:01

Ciekawe, czy będą wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje wobec osób nadzorujących budowę hali?

Obi 230.08.2012 21:29

Noo chyba nie tylko oni(PO)..........

AMPER COLT30.08.2012 14:19

Wieczni malkontenci, wstrzymujący się od głosu. Są za, a nawet przeciw. Skąd to znamy?

PT30.08.2012 8:12

Hala może pozwolić żyć urzędnikom przez wiele lat.

AMBER ZŁOTY29.08.2012 22:38

ABY LŻYŁO SIĘ LEPIEJ

Gość29.08.2012 18:20

Ratunku, tylko nie wybierzcie znów Marian, który się tylko usmiecha, a takie są tu koligacje i przekręty, że głowa mała. Nie przepadam za po ale oni tu bedą najlepsi.

Pokaż wszystkie opinie (12)