Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
31 sierpnia 2012

Jak radzą sobie nasi posłowie w Sejmie?

Jak radzą sobie nasi posłowie w Sejmie?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Po wakacyjnej przerwie posłowie wracają do Sejmu. Sprawdziliśmy, jak do tej pory radzili sobie posłowie z Jastrzębia. Okazuje się, że nasi parlamentarzyści są całkiem pracowici.

Na pierwszy ogień idzie nowicjusz jeśli chodzi o ławy sejmowe - Grzegorz Matusiak (PiS). Do tej pory nasz poseł zgłosił 21 projektów ustaw i 17 projektów uchwał. To bardzo dobry wynik, bo przeciętny poseł do tej pory wniósł 9 projektów ustaw i 5 projektów uchwał. Grzegorz Matusiak nie może się jednak pochwalić tak dobrym wynikiem jeśli chodzi o wystąpienia. Do tej pory zaliczył tylko jedno wystąpienie, natomiast jego koledzy z partii średnio mają ich po 15. Poseł PiS może natomiast pochwalić się wysoką frekwencją jeśli chodzi o głosowania - do tej pory upuścił ich tylko 6, co daje 99,2% obecności. Kolejnym dobrym wynikiem jest przynależność do zespołów parlamentarnych - Grzegorz Matusiak należy aż do 13 takich zespołów.

Teraz pora na bardziej doświadczonego posła - Krzysztof Gadowski (PO) w ławach sejmowych zasiada już po raz trzeci. W tej kadencji występował już 25 razy na posiedzeniach sejmu. Średnia jego klubowych kolegów to tylko 9 wypowiedzi. Jeśli chodzi o wniesione ustawy (10) i uchwały (2), wypada gorzej od Grzegorza Matusiaka, może się jednak pochwalić 39 interpelacjami. Poseł PiS-u ma ich o 16 mniej. Obaj posłowie radzą sobie podobnie jeśli chodzi o frekwencje. Krzysztof Gadowski może pochwalić się frekwencją na poziomie 99,9%.

Podsumowując, posłowie z Jastrzębia wypadają lepiej od swoich kolegów z Wiejskiej - zarówno jeśli chodzi o frekwencję i ogólną aktywność.

Dane zaczerpnięto ze strony sejm.gov.pl oraz sejmometr.pl

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa? Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa?

Kto pozyskał pieniądze na "boisko Glika"? Kontrowersyjny Billboard Kto pozyskał pieniądze na "boisko Glika"? Kontrowersyjny Billboard

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Olek04.09.2012 7:11

POlityczna marka,którą firmuje poseł Krzysztof Gadowski doprowadzi do tego,że my Polacy staniemy się niewolnikami państwa obcego.Puste słowa?Nie!Co my dziś mamy swojego?

Doti02.09.2012 22:16

Gadowski vs Matusiak, który według was jest lepszym posłem,człowiekiem,działaczem itd.? Ja wolę Gadowskiego.

erg01.09.2012 11:28

Nie wiadomo mi nic ani o jednym, ani o drugim, żeby w jakikolwiek sposób wpłynęli pozytywnie na działania dla Polaków. Jeśli mi nic o takich rzeczach nie wiadomo, to przypuszczam, że zajmowali się populistycznymi pierdołami...

Gość31.08.2012 18:07

też myślę ludzie wy nie macie pojęcia

zły31.08.2012 17:36

Gadowski czas z sejmu!!!! Ty i Twoja PO doprowadza na dno ludzi a Ty nic nie robisz.

Gość31.08.2012 14:10

Kryterium pracy posła to nie ilość wystapień, interpelacji itd ale frekwencja na głosowaniach i praca nad ustawami a przede wszystkim prowadzenie jakiejś ustawy, wystepowanie jako poseł sprawozdawca, jak na tym polu wyglądaja nasi posłowie?

Oleksander31.08.2012 12:13

Krótko. Projekty ustaw PO wnoszone są przez rząd jako rządowe i nie liczą się na konto posłów. Projekty ustaw opozycji wnoszone są jako poselskie i liczone są na konto posłów, którzy projekt podpisali, a nie nad nim pracowali. Gdy projekt podpisuje cały klub liczony jest każdemu posłowi. Ot taka statystyka.

Pokaż wszystkie opinie (10)