Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
4 września 2012

Policjanci uczyli dzieci zasad ruchu drogowego

Policjanci uczyli dzieci zasad ruchu drogowego
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

3 września, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci zainaugurowali akcję profilaktyczną mającą na celu przypomnienie zasad bezpiecznego użytkowania dróg. Na początek zawitali do Szkoły Podstawowej nr 5.

- Wiele z dzieci do szkoły będzie chodzić pieszo i dlatego, podczas poruszania się po drodze, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, muszą pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa - informują policjanci.

Zasady bezpiecznego poruszania się po drodze uczniom przypomniał przedstawiciel jastrzębskiej drogówki, asp. szt. Robert Stachnik. Zachęcał również rodziców do dawania przykładu swoim dzieciom. Na koniec dzieci dostały książeczki, które w prosty sposób uczą prawidłowego zachowania podczas pieszych wędrówek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja

Policja: Zatrzymali go w autobusie Policja: Zatrzymali go w autobusie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Paweł04.09.2012 12:51

Bardziej przydałaby się taka lekcja nauczycielom, zwłaszcza tym przeprowadzającym dzieci obok przejścia dla pieszych i wjeżdżających samochodami pod szkolę, pomimo zakazu ruchu. Dzieci są jednak szybkie i uskakują przed samochodami.