Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
4 września 2012

Jastrzębskie obiekty poza podium w konkursie NPP

Jastrzębskie obiekty poza podium w konkursie NPP
fot. jastrzebieonline.pl

 

Internetowy plebiscyt na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego został zakończony. Żadne z trzech startujących jastrzębskich obiektów nie stanął na podium.

W konkursie brała udział hala widowiskowo-sportowa, która znalazła się dopiero na 16. miejscu z 399 punktami. Drugim obiektem było Publiczne Przedszkole nr 12 - ten odnowiony budynek uzyskał 236 głosów (26. miejsce). Tylko 161 głosów (32. miejsce) internautów uzyskał zielony placyk przy Małej Galerii.

Zwycięzcą został wodny plac zabaw w Tychach, który zdobył 3300 punktów. Całą listę obiektów można zobaczyć tutaj.

Oprócz nagrody internautów, jury przyzna wyróżnienia w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności oraz zrewitalizowany obiekt użyteczności. Może jury doceni obiekty z naszego miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

55. rocznica nadania praw miejskich - razem budować miasto 55. rocznica nadania praw miejskich - razem budować miasto

Z czego jesteś dumny w Jastrzębiu? Zobacz film promocyjny Z czego jesteś dumny w Jastrzębiu? Zobacz film promocyjny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
miniuś06.09.2012 14:36

Jak to jest, że mnóstwo jastrzębian pragnie terenu rekreacyjnego za kinem i rewitalizacji OWN, a w magistracie kręca nosem i coś tam mamroczą? Po co WY tam siedzicie w tym urzędzie??? PO CO PYTAM???

ech05.09.2012 14:24

Zbudujcie rynek, za kinem Centrum jest plac, albo kawałek dalej za ulicą Porozumień Jastrzębskich, kolejny duzy plac. Kasę przecież miasto ma, tylko wydaje bez sensu na skwery koło stacji benzynowej albo na modernizację przejscia podziemnego, gdzie chyba 5 sklepów tylko działa. Gdyby rynek był ładnie zaprojektowany, nowocześnie, zeby nie jakieś kamieniczki, z fontanną, zielenią, to wygramy. Mały Radzionków buduje rynek, a u nas się ciagle nie da. A można by przenieść tam kupców z tych rozlatujących sie blaszaków na starym targu, blaszaki oddać na złom, bo szpecą, można by całość uzupełnić jakąś sceną na imprezy, organizować targi co niedzielę i koncerty raz na tydzień, ludzi wtedy zejdzie się dużo.

ech05.09.2012 14:09

Tereny za kinem centrum to miasto mogłoby chyba wykupić, akoro maja kasę i zrobić tam park, bo nie oszukujmy się, wiecej marketów w tym mieście nie powstanie.

miniuś04.09.2012 18:47

16 miejsce to chyba i tak dobrze. Zobaczcie jaki wspaniały projekt wygrał, prawie jak w jastrzębskim OWN...

Paweł04.09.2012 12:49

Najlepsza przestrzeń publiczna to okolice dworca autobusowego, ul. Podhalańska, tereny za kinem Centrum, tor kartingowy w jarze,. Można wymieniać więcej takich prerełek.