Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 września 2012

Oficjalne obchody wybuchu II wojny światowej

Oficjalne obchody wybuchu II wojny światowej
fot. UM Jastrzębie

4 września na Boże Górze Prawej odbyły się oficjalne uroczystości rocznicy wybuchu II wojny światowej. W tym roku, władze miasta zadecydowały uczcić te wydarzenia z 3-dniowym opóźnieniem.

Pod tablicą żołnierzy września na Bożej Górze Prawej zgromadzili się przedstawiciele władz miasta, kombatanci, służby mundurowe, harcerze oraz młodzież szkolna. Tam delegacje złożyły kwiaty. Podczas przemowy, przewodniczący Rady Miasta Tadeusz Sławik, poinformował o pomyśle budowy pomnika ku czci obrońców polskich granic 1 września 1939 roku.

Później odbył się przemarsz trasą od ronda Zdrojowego do kościoła w Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie została odprawiona msza święta. Na koniec uczestnicy obchodów udali się na spotkanie do Domu Zdrojowego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zainscenizują bitwę o Boża Górę z 1939 roku Zainscenizują bitwę o Boża Górę z 1939 roku

50 tysięcy złotych strat w pożarze na Bożej Górze 50 tysięcy złotych strat w pożarze na Bożej Górze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
be be05.09.2012 12:45

To jeszcze można przetrawić, ale raziło mnie w oczy ?piżdzące? obuwie dwóch druhenek w poczcie sztandarowym. Może jestem stary i się czepiam.

RudofilRudofil05.09.2012 9:22

To harcerze już nie wiedzą jak iść ze sztandarem ?