Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
11 września 2012

Ratownicy z Boryni sprawdzają swoje umiejętności

Ratownicy z Boryni sprawdzają swoje umiejętności
fot. JSW

Po raz kolejny ekipa ratowników z kopalni KWK Borynia-Zofiówka, Ruch Borynia startuje w prestiżowych zawodach. Tym razem w Doniecku na Ukrainie będą sprawdzać swoje umiejętności w nieoficjalnych Mistrzostwach Świata.

W zawodach uczestniczy aż 27 drużyn z 14 krajów. Polskę, oprócz ratowników z Boryni, reprezentuje ekipy KWK Bobrek-Centrum z Kompanii Węglowej, KWK Wujek-Śląsk z Katowickiego Holdingu Węglowego, Południowego Koncernu Węglowego oraz KGHM Polska Miedź.

Zawody odbywają się w hali "Ekspodonbass", gdzie został przygotowany poligon startowy. Rywalizacja podzielona jest na cztery etapy. Pierwszy z nich to rozpoznanie wyrobisk górniczych. Drugi etap to udzielanie pierwszej pomocy. Trzeci jest przeznaczony dla mechaników sprzętu ratowniczego, a ostatni to czas na analizę techniczną (inżynieryjną).

Zawody zakończą się 14 września i wtedy dowiemy się jak poradziła sobie ekipa ratowników z Jastrzębia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Podziemny wstrząs w kopalni "Borynia" Podziemny wstrząs w kopalni "Borynia"

Ratownicy z "Boryni" najlepsi Ratownicy z "Boryni" najlepsi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Linterowiec15.09.2012 11:46

Powodzenia panowie !