Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
13 września 2012

Bilety na komórkę wciąż mało popularne w Jastrzębiu

Bilety na komórkę wciąż mało popularne w Jastrzębiu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Międzygminny Związek Komunikacyjny bilety autobusowe na komórkę wprowadził już w 2010 roku. Ta forma płatności nie jest jeszcze popularna, jednak pasażerowie coraz chętniej z niej korzystają.

MZK sprzedaż biletów autobusowych przez komórkę uruchomiła 1 czerwca 2010. Ta metoda płatności miała być w dużej mierze skierowana dla osób, które podróżują w weekendy, święta oraz poza godzinami pracy dystrybucji biletów.

- Biorąc pod uwagę, iż tendencja sprzedaży biletów jest rosnąca, należy przyjąć, iż taka forma płatności staje się coraz bardziej popularna i coraz chętniej pasażerowie z niej korzystają - informuje MZK.

Według statystyk systemu moBILET, elektroniczne bilety Międzygminnego Związku Komunikacyjnego są sprzedawane w ilości od 450 do 590 sztuk miesięcznie. Są to wszystkie rodzaje biletów jakimi dysponuje MZK.

Aby skorzystać z elektronicznych biletów należy się zarejestrować na stronie operatora mobilet.pl, zarejestrować konto i pobrać aplikację na swój telefon. Kasowanie biletu następuje po wybraniu typu biletu oraz zaplanowanego czasu podróży. W razie kontroli wystarczy okazać skasowany bilet w formie elektronicznej na swoim telefonie komórkowym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
pomorska15.09.2012 12:56

Gdzie ci wykwalifikowani pracownicy, którymi tak się chwalicie na waszych stronach? Nie wstyd wam panowie, że od długiego czasu pasażerowie klną na nasze/wasze MZK pod nosem?

pomorska15.09.2012 12:16

I dlaczego nikt z tym wszystkim nic nie robi??????
W ogóle to ktoś poważny pracuje w MZK?

Kulfon15.09.2012 10:00

Prawda jest taka że warunki jazdy w MZK w naszym mieście są fatalne a bilety jedne z najdroższych w Polsce!!!

ptaszyn14.09.2012 15:39

remik,a połączenie z Internetem to za free? Czy go kijem czy pałą i tak kasę wydoją.

dobrodziej mariusz14.09.2012 15:23

Tak a propos MZK :D
http://www.youtube.com/watch?v=acq5CGbUgfs 

remik14.09.2012 14:50

@ptaszyn
Nie płacisz za sms tylko za połączenie internetowe

Darek14.09.2012 13:10

Do MZk
Poprawcie rozkłady jazdy ze swojej strony internetowej bo się nie zgadzają z tymi wywieszonymi na przystankach. Wprowadzacie ludzi w błąd

Pokaż wszystkie opinie (27)