Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 września 2012

Bilety na komórkę wciąż mało popularne w Jastrzębiu

Bilety na komórkę wciąż mało popularne w Jastrzębiu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Międzygminny Związek Komunikacyjny bilety autobusowe na komórkę wprowadził już w 2010 roku. Ta forma płatności nie jest jeszcze popularna, jednak pasażerowie coraz chętniej z niej korzystają.

MZK sprzedaż biletów autobusowych przez komórkę uruchomiła 1 czerwca 2010. Ta metoda płatności miała być w dużej mierze skierowana dla osób, które podróżują w weekendy, święta oraz poza godzinami pracy dystrybucji biletów.

- Biorąc pod uwagę, iż tendencja sprzedaży biletów jest rosnąca, należy przyjąć, iż taka forma płatności staje się coraz bardziej popularna i coraz chętniej pasażerowie z niej korzystają - informuje MZK.

Według statystyk systemu moBILET, elektroniczne bilety Międzygminnego Związku Komunikacyjnego są sprzedawane w ilości od 450 do 590 sztuk miesięcznie. Są to wszystkie rodzaje biletów jakimi dysponuje MZK.

Aby skorzystać z elektronicznych biletów należy się zarejestrować na stronie operatora mobilet.pl, zarejestrować konto i pobrać aplikację na swój telefon. Kasowanie biletu następuje po wybraniu typu biletu oraz zaplanowanego czasu podróży. W razie kontroli wystarczy okazać skasowany bilet w formie elektronicznej na swoim telefonie komórkowym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prawie wszystkie bilety wyprzedane Prawie wszystkie bilety wyprzedane

11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę 11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
pomorska15.09.2012 12:56

Gdzie ci wykwalifikowani pracownicy, którymi tak się chwalicie na waszych stronach? Nie wstyd wam panowie, że od długiego czasu pasażerowie klną na nasze/wasze MZK pod nosem?

pomorska15.09.2012 12:16

I dlaczego nikt z tym wszystkim nic nie robi??????
W ogóle to ktoś poważny pracuje w MZK?

Kulfon15.09.2012 10:00

Prawda jest taka że warunki jazdy w MZK w naszym mieście są fatalne a bilety jedne z najdroższych w Polsce!!!

ptaszyn14.09.2012 15:39

remik,a połączenie z Internetem to za free? Czy go kijem czy pałą i tak kasę wydoją.

dobrodziej mariusz14.09.2012 15:23

Tak a propos MZK :D
http://www.youtube.com/watch?v=acq5CGbUgfs 

remik14.09.2012 14:50

@ptaszyn
Nie płacisz za sms tylko za połączenie internetowe

Darek14.09.2012 13:10

Do MZk
Poprawcie rozkłady jazdy ze swojej strony internetowej bo się nie zgadzają z tymi wywieszonymi na przystankach. Wprowadzacie ludzi w błąd

Pokaż wszystkie opinie (27)