Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-1°
30 czerwca 2010

Himalaiści odwiedzili prezydenta Janeckiego

Himalaiści odwiedzili prezydenta Janeckiego
fot. UM Jastrzębie

Członkowie Jastrzębskiego Klubu Wysokogórskiego gościli dziś u prezydenta miasta. - Spotkanie było okazją do podzielenia się wrażeniami po zakończonych sukcesami wyprawach na Elbrus i Mount McKinley - informuje UM.

W maju Marian Hudek, Piotr Lilla, Andrzej Mandrysz i Wojciech Sarna stanęli na najwyższym szczycie Ameryki Północnej. Tym samym Marian Hudek został dziewiątym Polakiem, który skompletował Koronę Ziemi.

Wcześniej, w lutym, dziesięcioosobowa ekipa w składzie: Marian Hudek, Dariusz Mildner, Wojciech Sarna, Leszek Kopczyński, Robert Broda, Patryk Zabrzewski, Maciej Kapa, Krzysztof Jarczyk, Jarosław Baliński i Adam Rożek weszła na najwyższy szczyt gór Kaukazu - Elbrus.

- Śledziliśmy informacje o waszej wspinaczce, trzymaliśmy kciuki i cieszyliśmy się, kiedy Polska flaga została zawieszona na szczycie Elbrusa i McKinley'a. Jesteśmy dumni, że mamy w mieście taki klub - mówił prezydent miasta Marian Janecki.

Marian Hudek przekazał na ręce prezydenta przywiezione z każdej wyprawy kawałki gór - odłamki skał na granitowej podstawie zamknięte w szklanej piramidzie. Ekspedycje zorganizowane zostały pod honorowym patronatem prezydenta Jastrzębia Zdroju Mariana Janeckiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie na Elbrusie! Jastrzębianie na Elbrusie!

Jastrzębski ptak znowu najpiękniejszy Jastrzębski ptak znowu najpiękniejszy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!