Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
17 września 2012

Mieszkańcy chcą OWN i biorą sprawy w swoje ręce

Mieszkańcy chcą OWN i biorą sprawy w swoje ręceNa konferencji prasowej w listopadzie 2010 prezydent przedstawił pomysł na OWN
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Jednym z najczęściej pojawiających się postulatów mieszkańców jest remont Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Jastrzębianie mają dość czekania. Za pomocą Facebook'a namawiają innych do wzięcia udziału w akcji "Przywracamy OWN do życia".

- Zmuśmy nasz kochany urząd do zastanowienia się nad OWN. Przecież KIEDYŚ (bardzo kiedyś) było tam wiele imprez, koncertów itp. Było naprawdę tam fajnie. Teraz miasto zapomniało o tym miejscu - możemy przeczytać na stronie wydarzenia na Facebooku.

Internauci zachęcają mieszkańców Jastrzębia do zainteresowania się tematem OWN-u i podjęciem wspólnych działań, które ostatecznie miałyby doprowadzić do odnowienia terenu. Rozmowy użytkowników można śledzić tutaj. Aktualnie do akcji dołączyło 500 osób.

W poniedziałek pomysłodawcy akcji będą rozmawiać z radnymi nad koncepcją OWN-u, aspektem prawnym i możliwościami miasta.

Część terenów na którym znajdował się Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego należy do Nadleśnictwa. Miasto prowadziło rozmowy by zagospodarować również ten teren. Ze względu na duże koszty zdecydowano się jednak ująć w planach remont części należącej do miasta.

W budżecie miasta na rok 2012 zabezpieczono ponad 2 miliony złotych na odnowienie terenu Ośrodka Wypoczyku Niedzielnego. Jak się dowiedzieliśmy, projekt i koncepcja remontu jest właśnie w trakcie realizacji.

Zobacz też: Prezydent przedstawił pomysł na OWN

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
poinformowany19.09.2012 17:07

W planach jest kościół i pomnik Jana Pawła oraz kapliczka i droga krzyżowa..

Gość19.09.2012 16:00

Siedzieliście doma to mocie! My momy "naszygo" Maryjanka.

grzebiecierecie18.09.2012 21:33

Po raz pierwszy widzę zdjęcie z projektem powyżej. Jeśli chociaż część OWN miałaby wyglądać tak jak na zdjęciu powyżej, to ja dziękuję za takie coś. Może od razu wyasfaltujmy cały teren. Dzieci przynajmniej na rolkach sobie pojeżdżą. Ten plac powyżej na zdjęciu przypomina raczej otoczenie jastrzębskiej małej galerii, niż miejsce wypoczynku....

Gość18.09.2012 18:07

Gdyby OWN był w Bziu to byłby już pięknie odnowiony i cieszył mieszkańców. Gdyby budynek łazienek zamiast w parku byłby w Bziu już dawno byłby tam piękny Pałac Ślubow. Itd, itp. Pozostało nam pogdybać. Gdyby jeszcze mieszkańcy pamiętali o tym w dniu wyborów...

Emeryt18.09.2012 11:59

Janecki oszust lepiej za jego kadencji nie budować zobaczcie na hale ten dach a fuj a bee
jesli na projektach inaczej to wyglądało to czemu miasto nie wystąpi o odszkodowanie
byłem w pomieszczeniach socjalnych hali wilgoć i występujący grzyb niedługo będą remonty

znudzony18.09.2012 10:28

Teren nie należy do miasta , więc po co te bicie piany nie ma bardziej pilnych potrzeb w mieście.Co tam chcecie zrobić może zoo?

Do KatolickiGłosWInterne18.09.2012 8:20

Zgadzam się z twoją propozycją. Przy każdym bloku powinien być kościół, a na każdej klatce schodowej kaplica. Jest tylko jeden problem, może być za mało sklepów, żeby wszyscy po mszy zrobili zakupy.

Pokaż wszystkie opinie (23)