Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 września 2012

Pierwsza wygrana w Sanoku od trzech lat

Pierwsza wygrana w Sanoku od trzech lat
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Bardzo dobry mecz rozegrali hokeiści JKH GKS Jastrzębie z Ciarko Sanok. Jastrzębianie wygrali z aktualnym mistrzem Polski po raz pierwszy od trzech lat.

Już na początku było widać, że jastrzębianie wjechali na lód w bojowym nastroju. Już na samym początku po podaniu Labryga-Urbanowicz krążek dostał Radek Prochazka, który celnie wrzucił go do bramki. Chwilę później gospodarzom udało się odrobić stratę. Do bramki Ramona Sopko trafił Vitek. Dokładnie 32 sekundy później tym samym odwdzięczył się Maciej Urbanowicz trafiając do bramki Przemysława Odrobnego. Zdobywca bramki dał się jednak ponieść emocjom i stoczył pojedynek na pięści z Markiem Strzyżowskim. Obaj powędrowali do szatni.

W drugiej tercji dalej można było oglądać zaciętą grę. W 33. minucie wynik wyrównał Krzysztof Zapała. Było 2:2. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź naszych hokeistów. Kilka minut później punkt dla JKH GKS Jastrzębie zdobył Mateusz Danieluk.

Trzecia tercja dostarczyła kibicom największych emocji. Padło w niej aż sześć bramek. Zaraz po rozpoczęciu ostatniej tercji do bramki jastrzębian trafił Gruszka. Za sprawą Petra Lipiny drużyna JKH GKS Jastrzębie mogła się ponownie cieszyć z jednopunktowej przewagi. Gospodarze jednak szybko zareagowali i minutę później strzelili nam gola. Sytuację zaogniła kolejna bramka gospodarzy. W 52. minucie Ramona Sopko pokonał Krystian Dziubiński. Pięć minut przed końcem meczu, wykorzystując przewagę liczebną, za sprawą Richard Krala Jastrzębie ponownie remisowało. Minutę później bramkarz gospodarzy musiał uznać przewagę Mateusza Bryka, który zapewnił JKH GKS Jastrzębie zwycięską bramkę.

Ciarko PBS Bank KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 5:6 (1:2, 1:1, 3:3)
0:1 (1:36) Prochazka - Urbanowicz - Labryga (5/4)
1:1 (6:09) Vitek - Kolusz
1:2 (6:41) Urbanowicz  - Kulas
2:2 (32:04) Zapała - Kotaszka - Kolusz (5/4)
2:3 (35:24) Danieluk - Kapica
3:3 (41:29) Gruszka - Malasiński
3:4 (46:55) Lipina - Danieluk (5/4)
4:4 (48:01) Vitek - Kolusz - Mojżisz
5:4 (52:06) Dziubiński - Vozdecky
5:5 (55:25) Kral - Zatko (5/3)
5:6 (56:09) Bryk - Prochazka (5/4)

Ciarko Sanok: Odrobny; Mojżisz, Dronia (2), Vitek (4), Zapała (2), Kolusz - Kotaszka, Wajda, Vozdecky, Bartosz (2), Strzyżowski (27) - Kubat (2), Bułanowski, Gruszka, Dziubiński (2), Malasiński - Rąpała (2), Biały, Mermer, Milan, Radwański.

JKH GKS Jastrzębie: Sopko; Zatko (6), Górny, Lipina (2), Kral, Danieluk - Labryga, Mateusz Rompkowski (4), Bordowski, Prochazka, Urbanowicz (27) - Bryk, Dąbkowski (2), Kulas, Maciej Rompkowski (2), Kapica - Pastryk, Sulka, Kąkol, Salamon.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu

Hokej:  Cracovia triumfuje w Jastrzębiu Hokej: Cracovia triumfuje w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!