Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
17 września 2012

Jastrzębianie upamiętnili ofiary sowieckich zbrodni

Jastrzębianie upamiętnili ofiary sowieckich zbrodni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jak co roku przedstawiciele związków kombatanckich, władz miasta, służb mundurowych, harcerze oraz uczniowie zbierają się przy symbolicznym grobie na cmentarzu w Ruptawie. Tam odprawiona została uroczystość upamiętniająca napad Związku Radzieckiego na Polskę 17 września w 1939 roku oraz ofiary sowieckich zbrodni.

- Naród, który nie zna historii i nie uczy się jej, ginie. Dlatego my Sybiracy zwracamy się do was. Pamiętajcie o tych wszystkich, którzy odeszli, którzy zostali na syberyjskiej ziemi i tych, którzy walczyli na wszystkich frontach naszego globu, oddając życie za ojczyznę - powiedział Ryszard Czernecki, prezes jastrzębskiego koła Związku Sybiraków.

Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i zapalili znicze przy symbolicznym grobie poświęconym obrońcom ojczyzny w czasie II wojny światowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Punkt informacyjny został zlikwidowany Punkt informacyjny został zlikwidowany

Światowy Dzień Sybiraka. Młodzież pamięta Światowy Dzień Sybiraka. Młodzież pamięta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!