Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-1°
17 września 2012

Jastrzębianie upamiętnili ofiary sowieckich zbrodni

Jastrzębianie upamiętnili ofiary sowieckich zbrodni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jak co roku przedstawiciele związków kombatanckich, władz miasta, służb mundurowych, harcerze oraz uczniowie zbierają się przy symbolicznym grobie na cmentarzu w Ruptawie. Tam odprawiona została uroczystość upamiętniająca napad Związku Radzieckiego na Polskę 17 września w 1939 roku oraz ofiary sowieckich zbrodni.

- Naród, który nie zna historii i nie uczy się jej, ginie. Dlatego my Sybiracy zwracamy się do was. Pamiętajcie o tych wszystkich, którzy odeszli, którzy zostali na syberyjskiej ziemi i tych, którzy walczyli na wszystkich frontach naszego globu, oddając życie za ojczyznę - powiedział Ryszard Czernecki, prezes jastrzębskiego koła Związku Sybiraków.

Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i zapalili znicze przy symbolicznym grobie poświęconym obrońcom ojczyzny w czasie II wojny światowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Światowy Dzień Sybiraka. Młodzież pamięta Światowy Dzień Sybiraka. Młodzież pamięta

Pamiętają o deportacjach i przestrzegają przed nienawiścią Pamiętają o deportacjach i przestrzegają przed nienawiścią

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!