Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
17 września 2012

58. Rajd Wisły przejechał ulicami Jastrzębia

58. Rajd Wisły przejechał ulicami Jastrzębia
fot. Adrian Sawko / jastrzebieonline.pl

Aż 59 załóg wystartowało w 58. Rajdzie Wisły, który rozgrywany był 15 września na drogach Jastrzębia-Zdroju. Przygotowano 9 odcinków specjalnych, a cała trasa rajdu liczyła 85 km.

Oprócz samego rajdu, atrakcją było miasteczko rajdowe, które powstało na parkingu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Można było tam zobaczyć pojazdy zabytkowe, repliki samochodów rajdowych a także sprawdzić się w symulatorach jazdy.

Z powodu wypadku na odcinku specjalnym nr 1 z rajdu wycofali się liderzy Rajdowego Pucharu Polski, Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski. Ich samochód wylądował na dachu.

Według oficjalnej klasyfikacji rajd wygrała załoga: Marcin Scheffler i Szymon Marciniak z Automobilklubu Wielkopolskiego, jadąca Hondą Civic. Drugie miejsce przypadło załodze Automobilklubu Rzeszowskiego w składzie: Sławomir Ogryzek i  Zbigniew Cieślar, jadącej Citroenem C2. Natomiast na 3. miejscu uplasowali się Tomasz Hupało i Rafał Fiołek, zawodnicy AZK Kłodzko,  jadący również Citroenem C2.

Jak podaje organizator, wyniki zostały zawieszone w klasyfikacji generalnej i klubowej do momentu rozpatrzenia odwołania załogi jadącej z numerem 4 oraz zakończenia Badania Kontrolnego załogi z numerem 28.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ramki do tablic rejestracyjnych Ramki do tablic rejestracyjnych

We wrześniu odbędzie się Żelazny Rajd Rowerowy We wrześniu odbędzie się Żelazny Rajd Rowerowy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
yxz19.09.2012 14:31

jeden OES wypadł.