Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
17 września 2012

58. Rajd Wisły przejechał ulicami Jastrzębia

58. Rajd Wisły przejechał ulicami Jastrzębia
fot. Adrian Sawko / jastrzebieonline.pl

Aż 59 załóg wystartowało w 58. Rajdzie Wisły, który rozgrywany był 15 września na drogach Jastrzębia-Zdroju. Przygotowano 9 odcinków specjalnych, a cała trasa rajdu liczyła 85 km.

Oprócz samego rajdu, atrakcją było miasteczko rajdowe, które powstało na parkingu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Można było tam zobaczyć pojazdy zabytkowe, repliki samochodów rajdowych a także sprawdzić się w symulatorach jazdy.

Z powodu wypadku na odcinku specjalnym nr 1 z rajdu wycofali się liderzy Rajdowego Pucharu Polski, Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski. Ich samochód wylądował na dachu.

Według oficjalnej klasyfikacji rajd wygrała załoga: Marcin Scheffler i Szymon Marciniak z Automobilklubu Wielkopolskiego, jadąca Hondą Civic. Drugie miejsce przypadło załodze Automobilklubu Rzeszowskiego w składzie: Sławomir Ogryzek i  Zbigniew Cieślar, jadącej Citroenem C2. Natomiast na 3. miejscu uplasowali się Tomasz Hupało i Rafał Fiołek, zawodnicy AZK Kłodzko,  jadący również Citroenem C2.

Jak podaje organizator, wyniki zostały zawieszone w klasyfikacji generalnej i klubowej do momentu rozpatrzenia odwołania załogi jadącej z numerem 4 oraz zakończenia Badania Kontrolnego załogi z numerem 28.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zderzenie samochodów (znowu) na Pszczyńskiej Zderzenie samochodów (znowu) na Pszczyńskiej

Używane auto - jak kupić je bezpiecznie i nie narobić sobie problemów? Używane auto - jak kupić je bezpiecznie i nie narobić sobie problemów?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
yxz19.09.2012 14:31

jeden OES wypadł.