Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
18 września 2012

Akcja "Trzeźwość": 58-latek z promilami zatrzymany

Akcja "Trzeźwość": 58-latek z promilami zatrzymany
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek jastrzębscy policjanci brali udział w wojewódzkich działaniach drogowych skierowanych przeciwko nietrzeźwym kierowcom. Od wczesnych godzin rannych funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierujących.

Jak zawsze takie działania maja na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych użytkowników. Akcja trwała od godziny 5:00 do 13:00. W tym czasie, mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących w różnych miejscach miasta. Przebadano łącznie 379 osób. Trzy z nich prowadziły pojazd po użyciu alkoholu, za co grozi im areszt lub grzywna do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Najwięcej, bo 0,75 promila miał w organizmie 58-letni jastrzębianin zatrzymany do kontroli drogowej tuż przed godziną 8:00 na ulicy Gagarina. Poza utratą prawa jazdy, 58-latek może trafić do więzienia na dwa lata. Za jazdę na tzw. "podwójnym gazie" grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach

Zaatakował ekspedientkę nożem Zaatakował ekspedientkę nożem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
przemkoprzemko18.09.2012 12:46

Mnie skontrolowali dwukrotnie: na wyjeździe z Żor a zaraz potem na Gagarina. Oczywiście 0.00

kierowca SWD18.09.2012 11:31

0,75 to ja mam non stop w organizmie,