Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
18 września 2012

Akcja "Trzeźwość": 58-latek z promilami zatrzymany

Akcja "Trzeźwość": 58-latek z promilami zatrzymany
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek jastrzębscy policjanci brali udział w wojewódzkich działaniach drogowych skierowanych przeciwko nietrzeźwym kierowcom. Od wczesnych godzin rannych funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierujących.

Jak zawsze takie działania maja na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych użytkowników. Akcja trwała od godziny 5:00 do 13:00. W tym czasie, mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących w różnych miejscach miasta. Przebadano łącznie 379 osób. Trzy z nich prowadziły pojazd po użyciu alkoholu, za co grozi im areszt lub grzywna do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Najwięcej, bo 0,75 promila miał w organizmie 58-letni jastrzębianin zatrzymany do kontroli drogowej tuż przed godziną 8:00 na ulicy Gagarina. Poza utratą prawa jazdy, 58-latek może trafić do więzienia na dwa lata. Za jazdę na tzw. "podwójnym gazie" grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
przemkoprzemko18.09.2012 12:46

Mnie skontrolowali dwukrotnie: na wyjeździe z Żor a zaraz potem na Gagarina. Oczywiście 0.00

kierowca SWD18.09.2012 11:31

0,75 to ja mam non stop w organizmie,