Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
18 września 2012

System parkingowy przy szpitalu ma przynieść zysk

System parkingowy przy szpitalu ma przynieść zysk
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Do niedawna parking szpitalny obsługiwali pracownicy. Teraz szpital zainwestował w elektroniczny system. Ma to być rozwiązanie korzystniejsze pod względem ekonomicznym. Jednak pomysł nie wszystkim się podoba.

Szpital nie zatrudnia już pracowników do obsługi parkingów. Do tej pory parkingowi sprzedawali bilety i pomagali znaleźć wolne miejsce na zaparkowanie auta. Od niedawna działa tam system elektroniczny.

Przed wjazdem na parking znajduje się urządzenie, dzięki któremu można wydrukować bilet. Później należy go zeskanować w tzw. stoisku parkingowym, które znajduje się przy wejściu głównym do szpitala. Przy wyjeździe potwierdzenie zeskanowania biletu należy przyłożyć do urządzenia, które otworzy szlaban.

Dodatkowo parking został podzielony na 3 strefy. Jedna z nich jest bezpłatna - mogą z niej korzystać osoby niepełnosprawne, krwiodawcy oraz pracownicy szpitala. Ta strefa parkingowa znajduje się za szpitalem. Za parking na pozostałych strefach trzeba będzie zapłacić 2 złote za godzinę.

Szpital nie wyłożył na parking ani złotówki, zrobiła to firma instalująca system. Na podstawie zawartej umowy dochody będą dzielone między szpital a firmę. Po pięciu latach system parkingowy ma przejść w całości na własność szpitala. Wtedy cały dochód trafi do szpitala.

- Przeprowadzone analizy wykazały, iż zrezygnowanie z zatrudnienia pracowników i wprowadzenie elektronicznego systemu obsługi parkingu jest dla szpitala korzystniejsze pod względem ekonomicznym - wyjaśnia Alicja Brocka, rzecznik jastrzębskiego szpitala.

Nie wszyscy jednak są zadowoleni z tej inwestycji - między innymi mieszkańcy pobliskiego bloku, którzy aby wyjechać musieliby mieć zeskanowany bilet. Dyrekcja szpitala informuje jednak, że mieszkańcom wyda karty abonamentowe. Jak informują mieszkańcy, nie byli oni poinformowani o chęci przeprowadzenia tej inwestycji i nikt nie pytał ich o zdanie.

Jako, że droga wyjazdowa ze szpitala jest również jedynym wjazdem i wyjazdem do pobliskiego bloku radny Janusz Tarasiewicz (PiS) zwrócił się z zapytaniem do władz miasta o możliwość wykonania odrębnego wjazdu i wyjazdu z posesji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wywalczyli podwyżki o 300 zł Wywalczyli podwyżki o 300 zł

300 tys. zł na jastrzębską pediatrię 300 tys. zł na jastrzębską pediatrię

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
do Kombinator23.09.2012 23:30

tu Cię muszę zasmucić, ale stojąc przy bramce biletu wjazdowego nie wydrukujesz...najwidoczniej jest jakiś czujnik :)

widzę ponadto, że tutaj sami bywalcy szpitala najwięcej piszą...woreczków na obuwie nie ma już od dłuższego czasu, właśnie z racji tego, że ludzie zamiast używać je jako jednorazowe to zabierali je do domu, czym roznosili te wszystkie bakterie, normalnie w butach się wchodzi na oddziały

Magdalena jakby szpital było stać na zamontowanie takie systemu to na pewno by to zrobił, jak widać tutaj się chyba nie dało, a pojawiła się firma która zrobiła to na własny koszt, a to że będzie czerpać zyski z tego, na tym polega jej funkcjonowanie...na pewno lepsze to wyjście niż to sprzed kilku lat, gdzie szpital wydzierżawił tereny parkingowe prywatnej firmie, która trzepała z tego kasę, a szpital dostawał tylko pieniądze za dzierżawę

Magdalena19.09.2012 13:34

Gośćiu - oczywiście że myślenie nie boli i oczywiście, że skoro szpital nie dał na to złotówki to firma musi jakoś czerpać zyski, żeby się zwróciło, tylko widzisz, doświadczenie uczy, że mimo wszystko nic nie jest za darmo. Bo żadna firma nie wyda kasy na coś, czego pewna nie jest, nie da z siebie kasy sama z siebie nie mając pewności, że ta "inwestycja" się nie zwróci. Tak więc, albo isntalacja kosztowała tanio i mają pewność że się zwróci (czyli ktoś kogoś zna..) albo w umowie jest drobnym maczkiem kruczek, że w razie nie pokrycia kwoty przez te 5 lat szpital dopłaci albo jeszcze coś, co nie przyszło mi do głowy. Życie niestety uczy, nic za darmo nie jest, zwłaszcza w obrocie gospodarczym.

Areck19.09.2012 11:36

To jest żenada by żerować na parkingu przy takim miejscu! Przeciez nie przyjezdża się do szpitala dla rozrywki - więc pobieranie opłat jest niemoralne! Czemu ie ma opłat za samo wejście na teren szpitala? Jest to tożsame z opłatami za parking.

Jeżeli jadę z rannym dzieckiem aa bramka sie nie otworzy (awaria) to kto za to będzie odpowiadał - po połowie szpital i firma?

Trzeba naprawic zarządzanie szpitalem - to jest rozwiązanie!

edi19.09.2012 9:07

Ta już widze te ogromne zyski. Ha ha ha ha. Parking JSW jest ogromny i za darmochę. Czyli będzie to zdzieranie z ludzi chorych, którzy musza podjechac pod izbe przyjęć. Jaka dyrektorka, taki system parkingowy.

Gość18.09.2012 23:21

A co firma miała sama zainstalowac system i nie miec z tego kasy? Myślenie nie boli...

Magdalena18.09.2012 23:03

Pierwsze 5 lat - zyski dzielone pomiędzy szpital a firmę.,... hmm.. czyli ktoś tu kogoś zna i ktoś tu komuś daje zarobić...

ja18.09.2012 22:11

obiektywnie mówiąc szpital jest zadłużony, to każde działanie mające na celu zwiększenie przychodów jest na miejscu.

Pokaż wszystkie opinie (14)