Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
19 września 2012

O drużynie Jastrzębskiego Węgla i Akademii Talentów

O drużynie Jastrzębskiego Węgla i Akademii Talentów
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

19 września w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbyła się pierwsza przedsezonowa konferencja prasowa Jastrzębskiego Węgla. Na spotkaniu została poruszona kwestia Akademii Talentów oraz ogólnego przygotowania zespołu do sezonu.

W konferencji prasowej wzięli udział prezes Jastrzębskiego Węgla Zdzisław Grodecki, trener Lorenzo Bernardi oraz kapitan zespołu Michał Łasko. Nie zabrakło również Jarosława Kubiaka, trenera siatkarzy Akademii Talentów, i Jakuba Popiwczaka - libero, trenującego z seniorami. Jastrzębska Spółka Węglowa była reprezentowana przez Jarosława Zagórowskiego oraz Andrzeja Tora. 

Jako pierwszy głos zabrał prezes JSW, który przyznał, iż wspieranie sportu jest pewnego rodzaju misją. - Siatkówką interesuje się większość naszych pracowników, dlatego nie boimy się mówić, iż wydajemy pieniądze na sport - powiedział Jarosław Zagórowski. Dodał również, iż dla samej spółki jest to swoistego rodzaju reklama.

Prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki, na samym wstępie zaznaczył, iż dzięki sponsorowi jakim jest Jastrzębska Spółka Węglowa klub może realizować nie tylko swoje marzenia, ale i marzenia wszystkich kibiców. - W tym roku ponownie będziemy walczyć o złoto. Mogę pokusić się o stwierdzenie, iż na przestrzeni lat posiadamy obecnie najlepszy skład - dodał prezes.

- Widziałem wiele, ale czegoś takiego jak Akademia Talentów nigdy - powiedział Lorenzo Bernardi, trener drużyny, na temat przedsięwzięcia trenowania młodych zawodników. Podobnego zdania jest Michał Łasko, który powiedział, iż w Europie nie ma klubu, który ma możliwość trenowania takiej ilości młodych chłopców. - Jestem dumny, iż jestem częścią tego projektu - dodał Łasko.

Treningiem młodych zawodników w Akademii Talentów zajął się Jarosław Kubiak. Powiedział, iż było bardzo ciężko wyselekcjonować zawodników, którzy zasilą Akademię Talentów. Dodał, że nie obyło się bez płaczu i rozpaczy młodych chłopców, którzy chcieli grać w Jastrzębskim Węglu oraz ich rodziców.

Michał Łasko zapytany o to jak czuje się jako nowy kapitan zespołu, zażartował: „To, że jestem kapitanem oznacza tylko tyle, iż się starzeję”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młodzicy Jastrzębskiego Węgla najlepsi na Śląsku Młodzicy Jastrzębskiego Węgla najlepsi na Śląsku

Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Guma21.09.2012 5:07

Powinni zmienić nazwę na Pomarańczowy Węgiel bo przecież tu nikt nie gra z Jastrzębia...

zawiedziona20.09.2012 12:48

czytam te komentarze i az przykro się robi...sami malkontenci w tym mieście. zrobisz - źle, nie zrobisz - też źle...ktoś z urzędu miasta to pisze? szok...nie potrafią docenić tego, co mają. marudzić każdy umie...

fan kopanej20.09.2012 4:30

Znowu te bajki o tym , że gramy o złoty medal. Od czasu gry Jastrzębie w przeciętnym składzie zdobyło MP słyszę , że wygramy je po raz kolejny bo się wzmocniliśmy. Oby tak było ! Pozdrawiam

Danio19.09.2012 21:58

Prezes Grodecki jest jak PZPN.Ma za soba lesnych dziadków i jest nie do ruszenia TYLE W TYM TEMACIE.

Garbaty19.09.2012 18:52

Prezes co roku mówi że ma najsilniejszy skład i będzie złoty medal a jak jest każdy widzi,jeszcze ta jego dyktatura i chore narzucanie kibicom pomarańczowych barw....żenada.

Wan19.09.2012 16:38

Po co Akademia Talentów, skoro prezes i tak będzie wolał kupić emerytowanego siatkarza. Może na zakupy zawodników nie wystawia się faktur?