JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKH GKS Jastrzębie wygrał w Oświęcimiu 3:2

Kolejne zwycięstwo odnieśli jastrzębscy hokeiści. Tym razem pokonali w meczu wyjazdowym drużynę z Oświęcimia 3:2. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie JKH GKS Jastrzębie przegrało z Unią Oświęcim walcząc o brązowy medal PLH.

Zdjęcie archiwalne

Wynik spotkania otworzył w 7. minucie Jarosław Różański trafiając do bramki Ramona Sopko. Dokładnie 4 minuty później sytuację wykorzystał Mateusz Danieluk, który strzelił wyrównującego gola. Pod koniec pierwszej tercji jastrzębianie mieli kilka okazji, po których można było spodziewać się gola. Obrona gospodarzy jednak twardo broniła wyniku.

W drugiej tercji, chcąc wykorzystać atut swojego lodowiska i kibiców,  oświęcimianie ruszyli do boju. Kiedy jastrzębianie grali w osłabieniu, w 27. minucie gola do naszej bramki strzelił Angel Nikolow, który celnie wrzucił krążek w róg bramki. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie umieli sobie poradzić w gospodarzami i w tej odsłonie grali widocznie gorzej.

Ostatnia tercja należała do jastrzębian. Już w 43. minucie do bramki krążek posłał Radek Prochazka. Kolejną bramkę strzelił po podaniu Damiana Kapicy, Richard Kral, który wrzucił gumę pod poprzeczkę. Unia Oświęcim chcąc wyrównać wynik w ostatnich minutach wprowadziła dodatkowego gracza, który wszedł za bramkarza. Na nic się to zdało. Kolejne zwycięstwo JKH GKS Jastrzębia stało się faktem.

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
1:0 (7:18) Różański - Rzeszutko - Chomko
1:1 (11:02) Danieluk - Kapica - Zatko
2:1 (27:28) Nikolov - Różański (5/4)
2:2 (43:47) Prochazka - Bordowski
2:3 (54:38) Kral - Kapica - Lipina

UNIA: Stańczyk; Prokopczik, Nikolov, Chomko, Rzeszutko, Różański - Gabryś, Piekarski, Adamus, Tabaczek, Wojtarowicz - Połącarz (2), Modrzejewski (2), Jaros, Stachura, Piotrowicz - Kasperczyk, Urbańczyk, Łucznikow, Kwadrans, Valusziak.

JKH GKS: Sopko; Zatko, Górny, Lipina, Kral, Danieluk - Labryga, Mateusz Rompkowski, Urbanowicz, Prochazka, Bordowski (2) - Dąbkowski, Bryk (2), Kulas, Maciej Rompkowski, Kapica - Pastryk (2), Sulka, Kąkol, Salamon.