Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
24 września 2012

JSW zaprezentuje się amerykańskim inwestorom

JSW zaprezentuje się amerykańskim inwestorom
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W październiku Jastrzębska Spółka Węglowa pojedzie do USA by zaprezentować się amerykańskim inwestorom. Wyjazd organizowany jest przez warszawską giełdę.

- Mamy spotkanie z inwestorami w Nowym Jorku. JSW ma bowiem amerykańskich akcjonariuszy i dobrze wspominamy doświadczenia z road show z ubiegłego rynku - powiedział Jarosław Zagórowski, gazecie "Parkiet".

Według gazety może to być przygotowanie gruntu pod sprzedaż części akcji amerykanom. To oznaczałoby, że Skarb Państwa musiałby sprzedać swoje akcje. W tej chwili posiada ich 57%. Nie oznacza to jednak, że większościowy udziałowiec straci kontrolę.

- Decyzja o sprzedaży akcji należy do właściciela (…) W naszym przypadku jest jednak takie pole manewru, że Skarb może jeszcze sprzedać akcje, wciąż zachowując kontrolę w firmie - mówi prezes JSW.

Obecny status pozwala zachować kontrolę Skarbu Państwa nad Jastrzębską Spółką Węglową nawet w przypadku zejścia do 34% zachowanych akcji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
górnik24.09.2012 15:42

jes: jeszcze tylko zarobek w dolarach i mamy amerykę jakieś 500$ na miesiąc i urlop w Montanie sory w Mszanie

jes24.09.2012 15:18

W Żorach jest miasteczko westernowe, w Pszczynie są zubry, bardzo podobne do bizonów, a w Ochabak - konie. Gdyby to wszystko razem połączyć i przenieść do Jastrzębia to mielibyśmy tu Amerykę na całego.

Gość24.09.2012 14:42

Myślę o..... bizonach i skorpionach które zasiadają w związkach zawodowych i już się cieszą "ameryką" w JsW

ciekawski24.09.2012 13:59

Gościu mówisz Ameryka , a myślisz ...preria i pustynia?

Górnik JSW24.09.2012 13:58

Wszystko jasne to dlatego te nowe umowy. Sprzedadzą nas jankesom jak nic , a te fantasmagorie , ze utrzymają kontrolę to niech dzieciom opowiadają.Jak można mieć kontrolę nad spółką giełdową mając 34% akcji. Myślicie że górnicy nic poza paskiem z wypłaty nie czytają?

Gość24.09.2012 12:28

Oj! nie głupi pomysł wysunął nam XD.

xd24.09.2012 12:13

jasne sprzedajmy najlepiej całą polskę amerykanom ;)

Pokaż wszystkie opinie (8)