Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 września 2012

60-latek był pijany i prowadził samochód mimo zakazu

60-latek był pijany i prowadził samochód mimo zakazu
fot. Łukasz Wilczyński / JastrzebieOnline.pl

Jastrzębscy funkcjonariusze zatrzymali 60-latka, który mimo sądowego zakazu prowadził samochód mając w organizmie ponad 2,5 promila. Wszystkiemu przyglądali się policjanci.

- W sobotę tuż przed godziną 21:00 pod blok mieszkalny przy ulicy Pszczyńskiej przyjechał samochód marki Opel Astra, którego kierujący, podczas próby jego zaparkowania, uderzył w inny pojazd. Zdarzenie widzieli nieumundurowani policjanci, którzy w tym samym miejscu wykonywali akurat czynności służbowe - informuje jastrzębska komenda.

Kiedy policjanci podeszli do kierującego, okazało się, że jest on kompletnie pijany. Funkcjonariusze z drogówki, którzy po chwili przyjechali na ulicę Pszczyńską, podali 60-latkowi alkomat. Okazało się, że jastrzębianin ma ponad 2,5 promila alkoholu we krwi.

Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów obowiązujący go do końca 2013 roku. O jego dalszym losie rozstrzygnie sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Policyjny pościg za samochodem Policyjny pościg za samochodem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
michał25.09.2012 18:39

kompletny bezsens. Jakiś pijany debil mógłby zabić kogoś jeżdżąc po pijaku i dostanie za to do 3 lat pozbawienia wolności, a chłopak który miał przy sobie 1.5 grama marihuany (który w żaden sposób nie zagraża nikomu) może dostać taki sam wymiar kary... BEZSENS

przemkoprzemko24.09.2012 14:57

[at] SRB
Moim zdaniem to tutaj królują jastrzębianie, ciekawe czemu?!

SRB24.09.2012 13:37

SWD nadal króluje