Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
25 września 2012

JSW nie da podwyżek, bo ceny węgla spadły

JSW nie da podwyżek, bo ceny węgla spadły
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej w wywiadzie dla portalu wnp.pl tłumaczy dlaczego spółka nie chce zgodzić się na wysokie podwyżki. - Odnotowaliśmy spadki cen i musimy się do tego przystosować - powiedział Jarosław Zagórowski.

Według założeń JSW rynek węglowy nie odnotowuje już tak dobrych wyników jak w latach poprzednich. W pierwszym kwartale tego roku spółka nagromadziły się zapasy węgla. Od drugiego kwartału zapasy te, w przypadku węgla koksowego, już się nie zwiększają. Zarząd JSW jest jednak pewny, że przez najbliższe miesiące rynek się nie wzmocni i muszą dostosować się do obecnej sytuacji, także jeśli chodzi o wynagrodzenia dla pracowników.

Jarosław Zagorówski mówi, że w trakcie ostatnich negocjacji ze związkowcami zaproponowali im poziom podwyżek zbliżony do inflacji. - Opieraliśmy się natomiast i nadal opieramy przed nadmiernym wzrostem wynagrodzeń w części stałej, bo ceny spadły - powiedział Jarosław Zagórowski.

Górnicy są niezadowoleni z takiego obrotu sprawy. Dodatkowo związkowcy wciąż mają za złe spółce, że JSW nie stosuje się do orzeczeń Państwowej Inspekcji Pracy.

- Rozstrzygnijmy jasno, o jakie prawo chodzi związkowcom. Zarząd JSW nigdy nie pozwoli sobie na łamanie Kodeksu Pracy. Natomiast szukamy rozwiązań, które pozwoliłyby nam racjonalizować koszty. I te rozwiązania zdaniem związkowców są niezgodne z prawem wewnętrznym firmy - powiedział prezes JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
hawk28.09.2012 18:55

nie czytajcie tych bzdur, rozmowa sa nadal prowadzone, panie zagórowski a moze zacznie pan od siebie? ze 100tys co pan zarabia moze na 20? nie starczy?

marek27.09.2012 9:36

dadzą dadzą podwyżki, Jarek dostanie prikaz odgórnie aby załagodzić konflikt w spółce i podpisze porozumienie,
Skarb Panstwa bedzie chciał wystawic kolejną transze akcji do sprzedania wiec musi być spokój

xmen26.09.2012 13:58

czyli dość że nieroby to jeszcze alkoholicy, potem opowiadaja jaki to niebezpieczny zawód,

Do xmen26.09.2012 13:36

Pic na wodę z tym sprawdzaniem alkomatem,wystarczy wejśc przed szychtą do baru to wtedy się zobaczy że połowa co w nim pije idzie zaraz do pracy.....

xmen26.09.2012 13:00

dobrze że Pan Prezes Zagórowski zajął sie tym nieróbstwem, alkomaty na bramach to strzał w 10tke, od razu mniej wypadków.

GórnikJSW26.09.2012 8:56

xmen zaraz widać , że leków jeszcze dzisiaj nie brałeś

xmen26.09.2012 7:51

Też jestem za racjonalizacją kosztów: zwolnić połowę górników a drugiej połowie obciąć wynagrodzenia , i zaraz będzie wyższa rentowność socjalistycznych kopalń

Pokaż wszystkie opinie (29)