Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 września 2012

W JSW będą rozmawiać o nowych umowach o pracę

W JSW będą rozmawiać o nowych umowach o pracę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W piątek w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbędzie się spotkanie na temat umów o pracę dla nowych pracowników. W negocjacjach będą uczestniczyć przedstawiciele związków oraz prezes JSW.

Według słów wiceprzewodniczącego Solidarności w JSW, Romana Brudzińskiego, inicjatorem spotkania był prezes Jarosław Zagórowski. - Jesteśmy nieco zaskoczeni tym, że sam prezes Zagórowski chce uczestniczyć w spotkaniu - mówi Roman Brudziński.

Jak zapowiadają przedstawiciele związków zawodowych, nie zmienią zdania w sprawie nowych umów o pracę. Nie wiedzą również jak potoczą się piątkowe rozmowy, skoro JSW zdania również prawdopodobnie nie zmieni. 

Związkowcy uważają też, że prezes JSW chce wziąć udział w spotkaniu by uspokoić nastroje społeczne po informacji na temat ewentualnej sprzedaży części akcji Skarbu Państwa. Przypomnijmy, że niedawno ukazała się informacja na temat możliwość sprzedaży akcji amerykanom. Według statutu, Skarb Państwa mógłby zachować kontrolę nad spółką nawet w przypadku posiadania 34% akcji.

Zobacz też: JSW zaprezentuje się amerykańskim inwestorom

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
jas30.09.2012 12:54

gierek na nowej umowie młodzi adepci górnictwa dostają na pewno dwa razy tyle co w biedronce :)

hawk28.09.2012 18:57

bez JSW jastrzebie i okolice wróca do kopania ziemniaków

do gierek 27.09.2012 22:40

I pisze to typ co na szole mówi winda !

Mieszkaniec 26.09.2012 21:09

troll bagienny:
Z tego co pamietam, to węgiel koksujący jest wykorzystywany w metalurgii, a to jest chyba jedna ważniejszych gałęzi naszej gospodarki, no ale ... zostawmy to ;).
Nie zrozum mnie źle, nikomu nie życzę utraty pracy, bo to z pewnością nic budującego.
Unii nie powinniśmy się bać, raczej trzeba się z nią 'nauczyć żyć', korzystać z doświadczeń, budować koalicje i walczyć o swoje. To my musimy zrozumieć, że jak jesteśmy na 'plus' to na przykład inwestujemy w technologię czystego spalania węgla, czy w łupki, ...... bo takie rzeczy mogą nas w przyszłości uniezależnić i wzmocnić naszą pozycję. Przejadanie 'plusa' nam nie pomoże. I w tym kontekście śmiałem się z 'walecznych związkowców',

Pozdrawiam

gierek 26.09.2012 20:50

Panie Prezesie czas najwyższy aby ujednolicić umowy, WSZYSTKIM GÓRNIKOM NOWE UMOWY! Wreszcie dostaną tyle na ile zasługują czyli mniej niż w biedronce

troll bagiennytroll bagienny26.09.2012 19:34

Mieszkaniec może faktycznie nerwowo zareagowałem , ale boli mnie jako trolla bagiennego to , że tak atakuje się polskiego górnika. Każdy (inteligentny) Polak wie że JSW wydobywa węgiel koksujący ,nie opałowy.Nasza gospodarka akurat nie jest oparta na węglu z JSW. Nie mniej energetyka naszego pięknego kraju jest oparta na energii pozyskiwanej z węgla kamiennego, i to jest solą w oku UE. Urzędasy z UE (40tys, na miesiąc) bardzo by chcieli , aby zlikwidować polski przemysł wydobywczy i uzależnić nas od dostaw energii... no właśnie skąd z Niemiec (otwierają kopalnie węgla kamiennego) może z Rosjii .... jak dostawy gazu Pawlakowi wszystko jedno ile kosztuje gaz przy jego zarobkach też by mi było obojętne.

polityczny199726.09.2012 17:57

zwiazki to mafia

Pokaż wszystkie opinie (14)