Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
27 września 2012

Pawlak ws. JSW: 50% + 1 akcja to czysta piłka

Pawlak ws. JSW: 50% + 1 akcja to czysta piłkaWaldemar Pawlak podczas debiutu JSW na giełdzie
fot. Rafał Hetman / jastrzebieonline.pl

Waldemar Pawlak sprzeciwia się sprzedaży akcji JSW należących do Skarbu Państwa. Skarb Państwa mógłby zachować kontrolę nad spółką nawet w przypadku posiadania 34% akcji, ale wicepremier woli dmuchać na zimne.

Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki, napisał list do szefa resortu skarbu Mikołaja Budzanowskiego w sprawie sprzedaży akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Sprzeciwia się w nim zmianom, które umożliwiłyby Skarbowi Państwa zachowanie kontroli nad JSW w przypadku posiadania mniej niż 50% akcji. Aktualnie większościowy udziałowiec posiada ich ponad 56%.

- 50 procent plus jedna akcja, to jest czysta piłka i wiadomo, że nie ma tutaj żadnych ryzyk i żadnych niebezpieczeństw - powiedział Pawlak.

Wicepremier powołał się na zeszłoroczne porozumienie zawarte ze stroną społeczną przed wejściem Jastrzębskiej Spółki Węglowej na giełdę. Zagwarantowano wówczas, że Skarb Państwa zachowa powyżej 50% akcji. To Skarb Państwa miał zaproponować by zachować pakiet kontrolny, ale poniżej 50% akcji.

- Nie ma takiej potrzeby. Ledwie rok temu doprowadziliśmy do porozumienia przy prywatyzacji (…) Trzeba serio traktować partnerów społecznych, a nie co roku zmieniać podejście - powiedział Waldemar Pawlak.

Również związki zawodowe wysłały list do szefa Skarbu Państwa, w którym sprzeciwiają się pomysłowi sprzedaży akcji. Według nich takie decyzje mogą spowodować utrafię wiarygodności rządu oraz wywołać stanowczą reakcję związków.

Zobacz też: JSW zaprezentuje się amerykańskim inwestorom

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
yeti27.09.2012 22:05

Mydlenie oczu - prywatyzacja to śmierć dla kopalń - teraz się cieszycie z akcji i dywidend i kasiory - ale za 2-3 lata już po was bedzie - jak prawdziwy prywaciarz się wam do d.... dobierze - nowo zatrudnieni już mają "nagrodę"......

Górnik27.09.2012 17:03

Przynajmniej jeden dobrze mówi w tym rządzie...

hmm27.09.2012 16:45

chcą sprzedac bo potrzebują pieniedzy na bzdury... sprzedadzą i zaraz akcjonariusze zrobią porzadki zwalniając ludzi i podnosząc normy, tylko po to żeby cena akcji poszła w górę...

koko spoko27.09.2012 15:54

haha, żeby być górnikiem trzeba się uczyć? Chyba sobie kpiny robisz, wymagali tylko średniego i ... łapówek, bo nie powiesz mi, że skoro odrzucali elektryków i mechaników, a przyjmowali piekarzy to tak nie było...

normalny27.09.2012 12:57

koko spoko ... następny nawiedzony od prywaciarza. Boli cię praca górnika trzeba było się uczyć.

koko spoko27.09.2012 12:24

soprywatyzować całkowiecie, niech górnicy zobaczą co to jest praca w prywatnej firmie, zdziwia się wtedy.

Emeryt27.09.2012 11:57

już kombinują zaraz pójdziemy z torbami