Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
1 października 2012

"Koka" w Warszawie. Są dwa brązowe medale

W miniony weekend w warszawskim "Torwarze" odbył się XIV Warsaw Judo Open. Jest to największy turniej judo w Polsce dla młodzieży w wieku 11-18 lat. Nie zabrakło zawodników klubu judo Koka Jastrzębie.

W pierwszym dniu zawodów startowało 3 zawodników z jastrzębskiej "Koki". Najwyżej sklasyfikowany został Łukasz Ferenc który zajął siódmą pozycje w kategorii do 55 kilogramów w U19 (do lat 19-tu). W tej samej kategorii wagowej walczyli Dominik Grzywacz i Konrad Kołaczyk, którzy swoje pierwsze walki przegrali i pożegnali się z turniejem. Również w tej samej wadze startował jastrzębianin Godek Patryk, który reprezentuje aktualnie barwy Czarnych Bytom - uplasował się on na trzecim miejscu podium.

W drugim dniu zawodów walczyło trzech jastrzębskich judoków - Aleksandra Langiewicz, Patrycja Górnik i Dawid Zykubek. Langiewicz w wadze do 63 kg do lat 19-tu zdobyła brązowy medal. W pierwszej walce przegrała ze Słowenką Petrą Opresnik, ale w repasażach zwyciężała kolejno z Anną Piela z Bielska-Białej, Tatjana Vinovą z Łotwy. W walce o brązowy medal wygrała z Anną Isenko z Gdańska.

W wadze do 48 kilogramów do lat 19, Patrycja Górnik uplasowała się na piątej pozycji. W pierwszej walce pokonała Karolinę Druś z Ronina, następnie przegrała z Alicją Czarnocką z Warszawy. W repasażach zwyciężyła z Litwinką  Di'estina Kutkaite i Weroniką Banaszek z Warszawy. W walce o 3 miejsce przegrała z Kamilą Busse z Poznania.

W najliczniej obsadzonej wadze do 55 kilogramów (walczyło aż 64 zawodników). Dawid Zykubek zajął piąte miejsce. Łącznie stoczył 6 walk. W pierwszej rundzie miał wolny los, w kolejnych rundach wygrywał z Cezarym Banią i Kamilem Muchewiczem. W półfinale przegrał z Niemcem Richterem Timem, a w walce o brązowy medal przegrał z Ukraińcem Kyrylem Veselovskym.

Magda Kaczyńska zdobyła 3 miejsce w wadze do 63 kg do lat 14. Przegrała w pierwszej walce z Anetą Matczak z Warszawy. W repasażach zmierzyła się z Alicją Pietraszewską z Ronina, a następnie z Martyną Mieszczak z Bytomia. Walkę o 3 miejsce wygrała z Litwinką Alicją Grigaityte.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sukces  zawodniczek Judo Koka we Włoszech Sukces zawodniczek Judo Koka we Włoszech

6 lat więzienia dla Roberta R. Sąd wydał wyrok 6 lat więzienia dla Roberta R. Sąd wydał wyrok

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Sympatyk judo02.10.2012 11:24

Wielkie gratulacje dla wszystkich. Dawid Zykubek walczył do 60 kg. Z wagą 55 kg pożegnał się na zawsze.