Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
3 października 2012

Jazz zabrzmi w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Jazz zabrzmi w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Juz 5 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się Popołudnie ze Stowarzyszeniem Muzycznym Śląski Jazz Club. Początek spotkania o 16:30 w budynku MBP przy ul. Wielkopolskiej 1a.

W bibliotece zabrzmią standardy jazzowe w wykonaniu słuchaczy Studium Muzycznego Music Point. Odbędzie się też projekcja filmu. A najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Śląski Jazz Club powołano do życia 19 października 1956 roku w Gliwicach. Jest to najstarsze stowarzyszenie jazzowe w Polsce. W 1966 roku Śląski Jazz Club otrzymał z rąk Willisa Conovera Certyfikat Międzynarodowego Towarzystwa Miłośników Muzyki „Friends of Music USA”. W 1980 roku Śląski Jazz Club był współorganizatorem I Festiwalu Rawa Blues w Katowicach. Obecna działalność to koncerty cykliczne, jam sessions, festiwale, edukacja, wydawnictwa oraz publikacje dotyczące historii jazzu.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu "Edukacja przez muzykę czyli październikowe jam session".

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębskie święto jazzu trwa Jastrzębskie święto jazzu trwa

Już niedługo zabrzmi JAZZtrzębie Już niedługo zabrzmi JAZZtrzębie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość04.10.2012 9:22

bardzo dobry pomysł!!!