Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
4 października 2012

Zamiast parkingowych pojawią się parkomaty

Zamiast parkingowych pojawią się parkomatyParkomat przy szpitalu wojewódzkim w Jastrzębiu-Zdroju
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W dzielnicy Zdrój dotychczasowych parkingowych zastąpią parkomaty. Opłatę za postój w płatnej strefie parkingowej będzie można zrealizować dzięki pięciu takim urządzeniom.

Parkomaty pojawią się wzdłuż ciągu ulic Słonecznej, 1 maja i Witczaka. Ceny postoju pozostaną bez zmian. Wydłuży się jednak czas w którym trzeba będzie zapłacić za parking, teraz będą to godziny od 9:00 do 17:00 (wcześniej do 16:30). W soboty opłata będzie pobierana od 9:00 do 13:00. Kto nie zapłaci za postój będzie obciążony opłatą w wysokości 50 zł, chyba że zdecyduje się wpłacić karę wciągu 3 dni. Wtedy wysokość należności zmniejszy się do 25 zł.

W związku ze wprowadzeniem urządzeń konieczna była redukcja etatów. Trzy osoby, które wcześniej pobierały opłaty otrzymały wypowiedzenia. Reszta pracowników zajmie się kontrolą i windykacją należności.

Koszt zamontowania parkomatów ma opiewać na ponad 100 tysięcy złotych. Jeszcze nie wiadomo od kiedy urządzenia zaczną działać. W maju tego roku radni zagłosowali za przeznaczeniem odpowiedniej kwoty na zakup parkomatów. Na ostatniej sesji Rady Miasta, zdecydowali jednak nie poprzeć zmian w uchwale, która wprowadzałaby parkomaty do użytku. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zniszczył samochód na parkingu Zniszczył samochód na parkingu

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Mak06.10.2012 21:56

co za paranoja raz głosują za raz przeciw kto tym kieruje. Może p. radna Magiera szuka dla swojego męża fuchy bo na emeryturze siedzi w domu i się nudzi, teraz będzie mógł parkomaty pilnować

bobina06.10.2012 21:52

skończcie z tym antypo i antypisem. lepiej byście zaczęli myśleć nad tym na kogo głosować w wyborach.poza tym to średnio na temat. mamy takich polityków, jakich sobie wybraliśmy...

anty peło06.10.2012 20:15

skąd tu tylke żołnierzyków z Peło? Peło tonie, dajcie sobie sPOkój, skompromitowealiście się, to koniec...

do znajomego06.10.2012 18:50

mąż pani radnej Magiery jest Emerytem górniczym był w dozorze razem pracowaliśmy na kopalni czy teraz jeszcze pracuje nie wiem..........

Afera06.10.2012 17:48

Tu jakaś afera z parkomatami tam z hala tu z droga W jakim mieście my żyjemy.????afery?

Otto06.10.2012 17:45

czytałem ze parkomatami już kupili a. Janecki nie ma zgody rady miasta?to jakaś paranoja. tak marnuje nasza kase

Do znajomego06.10.2012 17:27

Radna Magiera była za parkomatami za likwidacja miejsc pracy w Zdrój - nie czytasz wiadomości . Czy ktoś wie gdzie załatwiła robotę dla swojego męża górnika? Dajcie znać jak wieciie

Pokaż wszystkie opinie (24)