Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
4 października 2012

Zamiast parkingowych pojawią się parkomaty

Zamiast parkingowych pojawią się parkomatyParkomat przy szpitalu wojewódzkim w Jastrzębiu-Zdroju
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W dzielnicy Zdrój dotychczasowych parkingowych zastąpią parkomaty. Opłatę za postój w płatnej strefie parkingowej będzie można zrealizować dzięki pięciu takim urządzeniom.

Parkomaty pojawią się wzdłuż ciągu ulic Słonecznej, 1 maja i Witczaka. Ceny postoju pozostaną bez zmian. Wydłuży się jednak czas w którym trzeba będzie zapłacić za parking, teraz będą to godziny od 9:00 do 17:00 (wcześniej do 16:30). W soboty opłata będzie pobierana od 9:00 do 13:00. Kto nie zapłaci za postój będzie obciążony opłatą w wysokości 50 zł, chyba że zdecyduje się wpłacić karę wciągu 3 dni. Wtedy wysokość należności zmniejszy się do 25 zł.

W związku ze wprowadzeniem urządzeń konieczna była redukcja etatów. Trzy osoby, które wcześniej pobierały opłaty otrzymały wypowiedzenia. Reszta pracowników zajmie się kontrolą i windykacją należności.

Koszt zamontowania parkomatów ma opiewać na ponad 100 tysięcy złotych. Jeszcze nie wiadomo od kiedy urządzenia zaczną działać. W maju tego roku radni zagłosowali za przeznaczeniem odpowiedniej kwoty na zakup parkomatów. Na ostatniej sesji Rady Miasta, zdecydowali jednak nie poprzeć zmian w uchwale, która wprowadzałaby parkomaty do użytku. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Mak06.10.2012 21:56

co za paranoja raz głosują za raz przeciw kto tym kieruje. Może p. radna Magiera szuka dla swojego męża fuchy bo na emeryturze siedzi w domu i się nudzi, teraz będzie mógł parkomaty pilnować

bobina06.10.2012 21:52

skończcie z tym antypo i antypisem. lepiej byście zaczęli myśleć nad tym na kogo głosować w wyborach.poza tym to średnio na temat. mamy takich polityków, jakich sobie wybraliśmy...

anty peło06.10.2012 20:15

skąd tu tylke żołnierzyków z Peło? Peło tonie, dajcie sobie sPOkój, skompromitowealiście się, to koniec...

do znajomego06.10.2012 18:50

mąż pani radnej Magiery jest Emerytem górniczym był w dozorze razem pracowaliśmy na kopalni czy teraz jeszcze pracuje nie wiem..........

Afera06.10.2012 17:48

Tu jakaś afera z parkomatami tam z hala tu z droga W jakim mieście my żyjemy.????afery?

Otto06.10.2012 17:45

czytałem ze parkomatami już kupili a. Janecki nie ma zgody rady miasta?to jakaś paranoja. tak marnuje nasza kase

Do znajomego06.10.2012 17:27

Radna Magiera była za parkomatami za likwidacja miejsc pracy w Zdrój - nie czytasz wiadomości . Czy ktoś wie gdzie załatwiła robotę dla swojego męża górnika? Dajcie znać jak wieciie

Pokaż wszystkie opinie (24)