Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
5 października 2012

Janecki oburzony słowami posła Gadowskiego

Janecki oburzony słowami posła Gadowskiego
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Prezydent Miasta wystosował list do Krzysztofa Gadowskiego, w którym zarzuca mu manipulację i wprowadzanie mieszkańców w błąd. A to za sprawą swojej wypowiedzi na temat Drogi Głównej Południowej.

- Z oburzeniem i zażenowaniem wysłuchałem Pana wypowiedzi z konferencji prasowej, jaka miała miejsce 24 września 2012 roku w Domu Zdrojowym - tak zaczyna się list, który wysłał Marian Janecki do posła Platformy Obywatelskiej.

Mowa o konferencji prasowej z okazji wizyty Grzegorza Schetyny w Jastrzębiu. Została wtedy poruszona sprawa nieoddanej na czas autostrady. Krzysztof Gadowski w jej trakcie powiedział, że "na zmniejszenie atrakcyjności Jastrzębie wpłynie to, że Jastrzębie nie wybudowało obwodnicy, którą praktycznie od 2005 roku miało właściwie gotową w fazie projektu, a środki finansowe z budżetu też były na ten cel".

Prezydent w liście napisał, że jest to próba przerzucenia nieudolności rządu przy budowie autostrad na samorząd. Dodatkowo zarzucił jastrzębskiemu posłowi, że sam zabiegał aby inwestycję wpisać w Wieloletni Program Inwestycyjny Województwa Śląskiego na lata 2009-2011 i chwalił się tym w trakcie kampanii wyborczej. - Dlatego mówienie, że od 2005 roku nie ma postępu prac, odbieram jako manipulację i wprowadzenie w błąd mieszkańców. Proszę wytłumaczyć mieszkańcom, dlaczego nie mogą jeździć Autostradą A1 do Czech przez najbliższy węzeł w Mszanie, pomimo, że ta autostrada powinna być już ukończona trzy lata temu - pisze prezydent w swoim liście.

Dodatkowo prezydent miasta zauważa, że skoro wizyta z udziałem przewodniczącego sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorza Schetyny oraz wiceministra Tomasza Tomczykiewicza dotyczyła spraw samorządowych, to wypadałoby zaprosić na to spotkanie władze miasta, a ich nie zaproszono.

Poproszony o komentarz w tej sprawie Krzysztof Gadowski o sprawie dowiedział się od nas. List został do niego wysłany pocztą ale jeszcze nie dotarł. Poseł nie chciał go komentować i powiedział, że nie zamierza takich spraw załatwiać przez media.

Pełną treść listu można przeczytać tutaj.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gadowski: Rząd kolejny raz dzieli górniczych emerytów Gadowski: Rząd kolejny raz dzieli górniczych emerytów

Deputat węglowy: Likwidacja czy sprawiedliwość? Deputat węglowy: Likwidacja czy sprawiedliwość?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (71)
mat11.10.2012 21:00

Ale banda zakapiorów, obrzydliwe stare dziady...jak jeden mąż

Gość10.10.2012 17:50

Danielku, to co napisałeś jak ulał pasuje do Pana Prezydenta...

daniel09.10.2012 8:59

Przecież ten czlowiek buduje swoj wizerunek tylko przez kłamstwo i fałszywe oszczerstwa.A moze lepiej mieszkancom powiedziec co zrobilo sie dla miasta.AAAAAAAAAA w tym temacie cisza.Wstyd mi ze oddałem głos na tego czlowieka

CZAK08.10.2012 19:29

Pogadać zawsze można- w tym przypadku raczej szkoda czasu.

anty peło08.10.2012 13:53

sory, też źle to nazwałem, bo teraz to się nazywa zdaje się sejmik województwa, a nie samorządowy.

Gość08.10.2012 13:53

Obraził sie, jak mały chłopczyk...

anty peło08.10.2012 13:49

nie wiesz co to jest sejmik samorządowy, a zabierasz głos.

Pokaż wszystkie opinie (71)