Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
5 października 2012

Janecki i Zagórowski w Akademii Młodych Talentów

Prezydent Jastrzębia, Marian Janecki i Jarosław Zagórowski, prezes JSW, odwiedzili w środę adeptów Akademii Młodych Talentów Jastrzębskiego Węgla. 

Goście w towarzystwie prezesa klubu Zdzisława Grodeckiego oraz trenerów zwiedzili pokoje zawodników, sale lekcyjne, treningowe, siłownię, a nawet stołówkę. 

- Jesteśmy pod wrażeniem tego, co zobaczyliśmy. Młodzi ludzie z całej Polski przyjechali właśnie do Jastrzębia, aby uczyć się pod okiem najlepszych. Mają tutaj świetne warunki nie tylko do treningów, ale także do nauki - mówił po wizycie Jarosław Zagórowski.

Akademia szkoli 85 zawodników z roczników 1994-99. Wszyscy uczą się w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego (SMS) w Jastrzębiu.

Na potrzeby Akademii wyremontowano halę w Szerokiej, gdzie m.in. wymienione zostało oświetlenie w sali, a były klubowy hotel, także po gruntownej renowacji, zaadaptowano na pokoje dla młodzieży z Akademii. W siedzibie Akademii, w oparciu o środki z Unii Europejskiej, powstanie także centrum rehabilitacji z prawdziwego zdarzenia, z którego korzystać będą mogli pracownicy JSW.

W szerokiej kadrze pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla znajdzie się pięciu chłopców z Akademii. Zostaną oni zgłoszeni przez klub do występów w europejskich pucharach. Na co dzień ich szkoleniem zajmuje się trener młodzieży Jarosław Kubiak, ojciec Michała, reprezentanta kraju i przyjmującego jastrzębskiego klubu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Jastrzębski Węgiel pewnie wygrywa z Gdańskiem Jastrzębski Węgiel pewnie wygrywa z Gdańskiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
do ktoś05.10.2012 16:25

A czy to prawda, że zdecydowana większość z tej wspaniałomyślnej akademii to zawodnicy z Piły?. Czy to prawda, że nasi młodzi prosperujący zawodnicy mieli problem z odbiorem własnych kart zawodnika, bo klub nie chciał im ich oddać, by mogli kontynuować swoje kariery w klubach, które dadzą im szansę rozwoju?

mk05.10.2012 10:10

Jak oni będą dojeżdżać z Szerokiej na Przyjań?