Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
5 października 2012

Janecki i Zagórowski w Akademii Młodych Talentów

Prezydent Jastrzębia, Marian Janecki i Jarosław Zagórowski, prezes JSW, odwiedzili w środę adeptów Akademii Młodych Talentów Jastrzębskiego Węgla. 

Goście w towarzystwie prezesa klubu Zdzisława Grodeckiego oraz trenerów zwiedzili pokoje zawodników, sale lekcyjne, treningowe, siłownię, a nawet stołówkę. 

- Jesteśmy pod wrażeniem tego, co zobaczyliśmy. Młodzi ludzie z całej Polski przyjechali właśnie do Jastrzębia, aby uczyć się pod okiem najlepszych. Mają tutaj świetne warunki nie tylko do treningów, ale także do nauki - mówił po wizycie Jarosław Zagórowski.

Akademia szkoli 85 zawodników z roczników 1994-99. Wszyscy uczą się w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego (SMS) w Jastrzębiu.

Na potrzeby Akademii wyremontowano halę w Szerokiej, gdzie m.in. wymienione zostało oświetlenie w sali, a były klubowy hotel, także po gruntownej renowacji, zaadaptowano na pokoje dla młodzieży z Akademii. W siedzibie Akademii, w oparciu o środki z Unii Europejskiej, powstanie także centrum rehabilitacji z prawdziwego zdarzenia, z którego korzystać będą mogli pracownicy JSW.

W szerokiej kadrze pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla znajdzie się pięciu chłopców z Akademii. Zostaną oni zgłoszeni przez klub do występów w europejskich pucharach. Na co dzień ich szkoleniem zajmuje się trener młodzieży Jarosław Kubiak, ojciec Michała, reprezentanta kraju i przyjmującego jastrzębskiego klubu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
do ktoś05.10.2012 16:25

A czy to prawda, że zdecydowana większość z tej wspaniałomyślnej akademii to zawodnicy z Piły?. Czy to prawda, że nasi młodzi prosperujący zawodnicy mieli problem z odbiorem własnych kart zawodnika, bo klub nie chciał im ich oddać, by mogli kontynuować swoje kariery w klubach, które dadzą im szansę rozwoju?

mk05.10.2012 10:10

Jak oni będą dojeżdżać z Szerokiej na Przyjań?