Ciarko Sanok jednak górą na Jastorze. Wynik 3:4

Mecz JKH GKS Jastrzębie - Ciarko Sanok, czyli hit 11. kolejki Polskiej Ligii Hokeja, odbył się w piątek 5 października na jastrzębskim lodowisku. Niestety, mimo zaciętej walki lepsi okazali się być zawodnicy z Sanoka i wygrali spotkanie 4:3.

Początek pierwszej tercji zapowiadał wyrównaną walkę. Oba zespoły grały na 100% i narzuciły sobie szybkie tempo. Pierwszy gol przypadł drużynie gości, która w 11. minucie wykorzystała zamieszanie przed bramką Kamila Kosowskiego. Jednak już minutę później jastrzębianie odwdzięczyli się tym samym za sprawą Richard Krala.

Druga odsłona rozpoczęła się od gola dla Sanoka, bo już 43 sekundy po gwizdku bramkę strzelił Josef Vitek. W 29. minucie hokeiści JKH GKS Jastrzębie wykorzystali osłabienie przeciwnika i strzelili wyrównującą bramkę. Aktualny mistrz Polski nie dał jednak za wygraną i w 35. minucie z małą pomocą obrońców z Jastrzębia strzelił swoją trzecią bramkę.

Ostatnia tercja była szansą dla gospodarzy na powtórzenie zwycięstwa w poprzednim meczu z Sanokiem. To jednak goście w 48. minucie pokonali stojącego za słupkami Kamila Kosowskiego. Wynik 2:4 nie był dobrym znakiem. Pod koniec spotkania jastrzębianie jednak przyspieszyli i wypracowywali sobie więcej groźnych akcji. Minutę przed końcem spotkania trener JKH Jirzi Reznar zdecydował się na wycofanie bramkarza i wprowadzenie kolejnego zawodnika do ataku. Decyzja trenera okazał się trafna, bo chwilę potem bramkę strzelił Radek Prochazka. Po wznowieniu gry krążek trafił pod kij Martina Vozdeckiego, który wiedząc, że bramkarz został zdjęty odprowadzał krążek do bramki. Traf chciał, że guma uderzyła w słupek i tym samym przepadła szansa na jeszcze wyższy wynik Sanoka. Jastrzębianie nie tracąc czasu atakowali bramkę rywali. Na trzy sekundy przed końcem spotkanie mocne    uderzenie oddał Richard Kral. Jednak Przemysław Odrobny strzegący bramki Sanok poradził sobie ze strzałem.

Transmisje na żywo z meczu hokeja mogliście oglądać po raz pierwszy w portalu JastrzebieOnline.pl. Spotkanie zobaczyło przez Internet ponad 3100 widzów. Takiej frekwencji się nie spodziewaliśmy - stąd u niektórych internautów problemy techniczne. Następnym razem zadbamy o to aby więcej osób mogło komfortowo oglądać relację live.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko KH Sanok 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
0:1 (10:49) Mermer - Radwański
1:1 (11:29) Kral - Zatko - Danieluk
1:2 (20:43) Vitek - Bartos - Vozdecky
2:2 (29:52) Lipina - Bordowski - Zatko 5/4
2:3 (35:17) Bartos 4/5
2:4 (48:05) Vozdecky - Vitek - Bartos
3:4 (59:07) Prochazka - Kral - Zatko 6/5

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Zatko, Górny, Kapica, Kral, Danieluk - Dąbkowski, Mateusz Rompkowski, Urbanowicz, Prochazka, Maciej Rompkowski - Bryk, Labryga, Bordowski, Lipina, Kulas.

Ciarko KH Sanok: Odrobny - Mojzis, Dronia, Malasiński, Zapała, Kolusz - Kotaska, Pociecha, Vozdecky, Bartos, Vitek - Kubat, Wajda, Gruszka, Dziubiński, Strzyżowski - Rąpała, Bułanowski, Mermer, Krzak, Radwański.