Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 października 2012

Ratownicy z Boryni na piątym miejscu na świecie

Ratownicy z Boryni na piątym miejscu na świecie
fot. JSW

Ratownicy z KSRG Borynia niedawno brali udział w VII Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych w Doniecku (Ukraina), gdzie uplasowali się na piątym miejscu.

W zawodach brało udział 26 ekip z 14 krajów. Na pierwszych trzech miejscach podium stanęli Ukraińcy, a o jedno oczko wyprzedził Polskę zespół z Kanady.

- Pomimo, że nie zdobyliśmy żadnego pucharu, nie mamy się czego wstydzić. Zawody Zastępów Ratownictwa Górniczego nie są zmaganiami olimpijskimi, w których to zdobywa się medale w poszczególnych dyscyplinach. Od zarania istnienia ratownictwa górniczego jest wszystkim wiadome, że ratownictwo górnicze jest „dyscypliną zespołową”, stąd należy brać pod uwagę umiejętności całego zastępu, bo to daje gwarancje powodzenia w akcji. Jesteśmy piąta ekipą na świecie - powiedział Antoni Jakubów, szef zespołu zagrożeń naturalnych w JSW.

Za dwa lata gospodarzem zawodów będzie Polska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Podziemny wstrząs w kopalni "Borynia" Podziemny wstrząs w kopalni "Borynia"

Ratownicy z "Boryni" najlepsi Ratownicy z "Boryni" najlepsi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Jaśkiewicz08.10.2012 21:37

Bronek ratownikiem - jo się zabiję!

ppaweł08.10.2012 14:49

A co te dziadki tam robią? Na dole to jakoś ciężko do roboty ich zagonić!!