Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 października 2012

Towarzystwo "Sprawni Inaczej" ma nową siedzibę

Towarzystwo "Sprawni Inaczej" ma nową siedzibę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Towarzystwo "Sprawni Inaczej" z okazji otwarcia swojej nowej siedziby, któa znajduje się w budynku Górniczego Centrum Kultury w Zdroju, zorganizowało uroczyste spotkanie. Pojawiła się na nim posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska, która objęła patronat nad jego działalnością.

- To, co tu mamy, wynika z olbrzymiej ofiarności ludzi (…) Bardzo cierpliwie i starannie, doprowadzali pomieszczenie do takiego wyglądu, z którego już jesteśmy zadowoleni - mówiła Elżbieta Kordiak, prezes towarzystwa, na temat siedziby.

W nowym miejscu już odbywają się zajęcia z niepełnosprawnymi. Wszystkie są prowadzone w ramach wolontariatu. Codziennie osoby niepełnosprawne i ich rodziny mogą tu znaleźć wsparcie, spędzić czas, porozmawiać, ale również uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych, dzięki którym doskonalą swoje umiejętności oraz zachowują sprawność.

- To stowarzyszenie i to, że tutaj wszyscy jesteście, jest najlepszym znakiem na niebie, który mówi o tym, że dobrze ludzie na świecie istnieją - powiedział posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska.

Towarzystwo "Sprawni Inaczej" działa od 1995 roku. Powstało po to, by wspierać osoby niepełnosprawne oraz dążyć do wyrównania ich praw i możliwości w społeczeństwie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych

Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!